Oświetlenie w mieszkaniu

Oświetlenie w mieszkaniu

Każde urozmaicenie mieszkania czy domu, poprzez zastosowanie odpowiadających nam rozwiązań, pozwala na poczucie komfortu. Elementy dekoracyjne mogą znajdować się w każdym pomieszczeniu. Tylko od nas zależy, jakie formy wykończenia będą wyróżniały naszą przestrzeń.

Zastosowanie efektownych profili led

profile aluminiowe ledBardzo praktyczne i proste w montażu profile aluminiowe, stanowią bardzo dobry materiał do montażu dla taśm led. Znakomicie rozpraszają ciepło wytworzone przez diody i tym samym wydłużają czas użytkowania (przewaga nad profilami innego rodzaju, np. wykonanymi z płyty meblowej). Pełnią też funkcję ochronną przed uszkodzeniami i zabrudzeniem taśm led. Profile aluminiowe led są niezastąpione, kiedy zależy nam, aby mieszkanie miało przyjemny i klimatyczny charakter. Samo już wykonanie profili nadaje wnętrzu niepowtarzalnego stylu. Profile występują w różnych wariantach kolorystycznych : srebrne, białe, czarne, czy inox. Od naszej wyobraźni zależy, gdzie znajdą się profile led – mogą być zainstalowane w salonie, kuchni, na korytarzu, w łazience. Bardziej pomysłowe aranżacje uwzględniają też oświetlenie wewnątrz mebli – w szafach, szufladach. Producenci dbają o to, aby wzornictwo było różnorodne, z możliwością dopasowania do każdego pomieszczenia i gustu. Do standardowego montażu, profile wyposażone są w osłonki i zaślepki. Dostępne są w kilku wymiarach oraz różnych możliwościach montażu : powierzchniowe, okrągłe, szybowe, schodowe, narożne, wpuszczane. Podobnie taśmy led występują w różnych wymiarach kolorach, na potrzeby zewnętrzne można też otrzymać taśmy wodoodporne. 

Po zamontowaniu profili z taśmami led, każde pomieszczenie zyskuje na atrakcyjności. Wygląda bardziej przestronnie, nowocześnie. Profile led mają wymiar zarówno dekoracyjny jak i funkcjonalny. Tak czy inaczej, za ich pomocą, mamy szansę stworzyć bardzo oryginalne wnętrze.