Pałace, zamki i dworki na sprzedaż

Pałace, zamki i dworki na sprzedaż

dworki na sprzedaż

Pałace i dworki to chluba naszego narodu. Mamy ich naprawdę wiele i pewnie życia nam nie wystarczy, by wszystkie je zobaczyć. Nasza szlachta i dawni możni, nigdy nie oszczędzali na swoich siedzibach.

Dworki na sprzedaż to nasza historia

dworki na sprzedażZawsze budowali je z rozmachem. Zatrudniali najlepszych światowych architektów, sprowadzali materiały z zagranicy, projektowali wspaniałe ogrody. Nawet ci, którzy nie mogli poszczycić się posiadaniem zbyt dużej gotówki, posiadali takie rezydencje. Wówczas liczył się splendor, a koszt tego przedsięwzięcia był drugorzędną sprawą. Dziś gdy widzę zamek na sprzedaż, myślę przede wszystkim o jego historii. W Polsce żyło wiele osławionych rodzin, które pozostawiły nam po sobie perły architektury polskiej. Więc gdy chcemy sprawdzić dany pałac na sprzedaż, zazwyczaj w internecie mamy sporo informacji na temat dawnych „lokatorów”. Kim byli, czym się zajmowali, dlaczego utracili daną posiadłość. Moim zdaniem w zabytkach najciekawsza jest historia. To ona nadaje danemu miejscu tę aurę, którą nazywamy magiczną. Dlatego pałace na sprzedaż cieszą się taką popularnością, ponieważ są małym kawałkiem naszej historii. W końcu o wiele lepiej zareagujemy na wieść, że w danej łazience był kiedyś Józef Piłsudski, niż na wiadomość, że jest to po prostu zabytkowa łazienka. Skąd na budynkach tablice pamiątkowe? Przyciągają one naszą uwagę, nawet jeśli nie specjalnie interesujemy się zabytkami. Dlatego ładne dworki na sprzedaż to nie tylko budynki, ale i miejsca przepełnione historią. Czasem radosną i lekką, a niekiedy smutną i dramatyczną. Dworek na sprzedaż jest lepszym nośnikiem historii, niż niejedna książka poświęcona tego typu tematyce.

Gdybym mogła odwiedzić pałac dawnego króla, a posiadłość jego kuzyna, wybrałabym króla. Jak chyba każdy z nas. Historia jest tym, co warunkuje atrakcyjność zabytku.