Pasza o niskiej energetyczności dla koni

Pasza o niskiej energetyczności dla koni

Każdy hodowca wie, że zwierzęta wymagają odpowiedniego podejścia. Nie tylko zw względu na rasę ale również ze względu na swoje przeznaczenie. Nie inaczej jest również z wierzchowcami. Karma jaką dostaje nasz koń uzależniona jest od tego jaki tryb życia koń nasz prowadzi.

Pasza dla konia na rekonwalescencji

pasza niskoenergetyczna dla koniaKonie to zwierzęta wymagające odpowiedniego podejścia nie tylko ze względu na to że mają delikatny układ pokarmowy. Zła, nieprawidłowo dobrana dieta może mieć negatywny wpływ na zdrowie i ogólne samopoczucie naszego zwierzęcia. Dieta zbyt bogata w tłuszcze i węglowodany może powodować otyłość. Dieta bogata w cukry powodować nadpobudliwość i rozdrażnienie oraz obniżenie koncentracji. Dlatego ważnie jest aby dopasować odpowiednio dietę konia biorąc pod uwagę jego tryb życia oraz ewentualne problemy zdrowotne. Innego karmienia wymaga koń aktywny biorący udział w wyścigach, klacz będąca źrebna, koń w podeszłym wieku, czy zwierzę w trakcie leczenia. Biorąc pod uwagę to jaki tryb życia prowadzi nasz zwierzak powinniśmy wybrać mu odpowiednią karmę. Dla przykładu pasza niskoenergetyczna dla konia sprawdzi się podczas leczenia przy rekonwalescencji, kiedy koń ma mało ruchu i nie potrzebuje dużych porcji energii. Karma taka sprawdzi się również w przypadku zwierząt niepracujących lub lekko pracujących. Odpowiednia będzie również dla koni, które przestały intensywnie trenować z powodu kontuzji. Pasza o niskiej energetyczności zapobiega nadmiernemu pobudzeniu oraz przybraniu na wadze, która utrudnia w późniejszym czasie powrót do zdrowia i pełnej sprawności.

Pasze niskoenergetyczne nie zawierają owsa, jęczmienia oraz soi dzięki temu karma nie zawiera dużej ilości cukrów. To nie powoduje, że koń jest nadmiernie pobudzony. Ma dobrany odpowiednio skład dzięki czemu energia uwalniana zostaje stopniowo i równomiernie przez cały dzień.