Poduszki i legowiska dla psa

Poduszki i legowiska dla psa

Posiadanie psa w domu oraz mieszkaniu wymaga zapewnienia mu również komfortowych warunków wypoczynku oraz snu. Jednym z elementów najważniejszych w tym procesie jest kupno odpowiedniego legowisko. Często zdarza się tak, iż wysokiej jakości miejsca do leżenia i spania dla psów mają kształt małej lub większej poduchy. To wygodne posłanie sprawi, iż pies nie będzie miał ochoty wylegiwać się w innym miejscu.

Poduchy zwiększające wygodę snu naszego psa

poduchy dla psaLegowisko tego typu musi być przede wszystkim wygodne, ale także odporne na wszelkiego rodzaju przetarcia i zużycie. Poduchy dla psa są zatem produkowane z materiału grubego, i nie brudzącego się. Dzięki temu pies może wylegiwać się i układać poduchę za pomocą łap oraz pazurów bez ryzyka rozerwania poliestrowego lub bawełnianego materiału. Bardzo ważne jest także grube wypełnienie, które nie tylko zwiększa wygodę wypoczynku czworonoga, ale także powoduje brak ryzyka wyziębienia psiego organizmu w chłodniejszych warunkach. Po intensywnym używaniu poduszki możemy ją wyprać w trzydziestu stopniach Celsiusza, co spowoduje, iż legowisko będzie znowu wyglądało jak nowe. Powłoki poliuretanowe poduszek powodują, iż pies będzie mógł wylegiwać się bez ryzyka zniszczenia poduszki, ale nie mniej ważny jest także antypoślizgowy spód. Dzięki niemu możliwe stanie się zapobiegnięcie przesuwania się legowiska po podłodze. Poduchę możemy położyć na panelach, dywanie lub płytkach.

Oprócz zwykłych poduszek istnieją także modele, które są wykonane w kształcie materacy z uwypuklonymi brzegami. Na tego typu legowisku pies może dobrze układać się za każdym razem. Legowiska są jednak przede wszystkim przeznaczone dla psów o różnych gabarytach, co ma największy wpływ na wygodę wypoczynku naszego pupila.