Polecane materiały do izolacji fundamentów

Polecane materiały do izolacji fundamentów

W życiu każdego z nas może w końcu pojawić się taki moment gdy będziemy chcieli rozpocząć budowę swojego własnego domu. W związku z tym warto już wcześniej wiedzieć do których kwestii należy przykładać największą uwagę. W ostatnim czasie bardzo głośno zrobiło się wokół tematu dotyczącego izolowania fundamentów budynku.

Skuteczna izolacja na fundamentach

izolacja fundamentówNie da się ukryć, że jednym z najważniejszych elementów budynku jest jego fundament. To od tego właśnie elementu rozpoczynamy budowanie swojego wymarzonego domu. Fundamenty wylewamy na odpowiednio przygotowanym podłożu, która jest wcześniej osuszone. Jednak w każdej ziemi znajduje się znaczna ilość cząsteczek wody, która może dostać się do naszego domu właśnie przez wspomniane fundamenty. W związku z tym każdy z nas powinien przykładać dużą wagę do kwestii jaką jest izolacja fundamentów. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat fundamenty najczęściej izolowano przy użyciu lepiku. Na dzień dzisiejszy stosuje się nieco bardziej komfortowe rozwiązania. Jednym z nich jest stosowanie specjalnej odmiany folii, która skutecznie może przylegać do powierzchni fundamentów. Jakiś czas temu w sprzedaży pojawiła się nawet folia termokurczliwa, dzięki której możemy jednocześnie tworzyć zarówno izolację pionową jak i poziomą na fundamentach. Krawędzie tej foli możemy w łatwy sposób ze sobą zgrzewać przez co fundamenty są poniekąd hermetycznie zamknięte.

Bardzo dużo osób popełnia ten błąd, że podczas budowania swojego domu pomija kwestię dotyczącą izolacji fundamentów. Może się to takim osobom odbić czkawką po pewnym czasie bowiem przez fundamenty do naszych ścian może dostać się woda powodując ich zawilgocenie. Niekiedy to właśnie przez brak izolacji na fundamentach powstawały na ścianach pleśń oraz grzyb.