Pomoc psychologiczna przy rozwodzie

Pomoc psychologiczna przy rozwodzie

Rozwód jest trudną sytuacją nie tylko dla rozstających się ze sobą osób, ale także dla dzieci – jeśli małżeństwo je ma. Trzeba pamiętać, że dobro dziecka w każdej sytuacji jest najważniejsze. Należy zatem dbać o to, aby dobro dziecka nie ucierpiało na skutek rozwodu. Pomocne może okazać się skorzystanie z pomocy psychologicznej przy rozwodzie. Warto taką opcję wziąć pod uwagę. 

Jak wybrać psychologa rodzinnego?

psycholog w PoznaniuJeśli podjęliśmy decyzję o tym, że udamy się do psychologa, to musimy wybrać odpowiedni gabinet. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że warto zapoznać się z opiniami na temat konkretnych specjalistów. Wybrać można takiego psychologa, którego renoma jest niekwestionowana. Psycholog w Poznaniu może specjalizować się właśnie w pomaganiu osobom rozwodzącym się. Będzie on znał temat i wiedział jak należy pracować. W przypadku rozwodu jest wiele spraw, które można omówić u specjalisty. Jeśli jest taka szansa – można także podjąć próbę ratowania związku. Być może z pomocą doświadczonego psychologa zajmującego się sprawami rodzinnymi będzie to możliwe. Jeśli jednak decyzja o rozstaniu jest definitywna, a występują pomiędzy stronami jakieś konflikty, z pomocą psychologa będzie można dojść do porozumienia. Psycholog może także porozmawiać z dziećmi konkretnego małżeństwa, aby oswoiły się z myślą o rozstaniu rodziców. Z pewnością rozstanie rodziców to niełatwe doświadczenie, wiążące się z konkretnymi przeżyciami. 

Czasem psycholog nawet przygotowuje bajki terapeutyczne dla dzieci, które omawiają konkretne zagadnienie. Dla młodszych dzieci może być to rozwiązanie zdecydowanie dobre. Jednak trzeba mieć świadomość tego, że każdy przypadek jest inny i każda sytuacja jest inna. Trzeba zatem do poszczególnych zagadnień podejść indywidualnie, z należytym zaangażowaniem.