Pomocne biuro pośrednictwa pracy

Pomocne biuro pośrednictwa pracy

Od momentu wybuchu wojny na Ukrainie, do Polski przyjechało ponad trzy miliony uchodźców. Przeważnie są to kobiety, dzieci i osoby starsze. Dziś już się nieco zadomowiły i starają się nauczyć żyć w nowej rzeczywistości, a podstawą jest znalezienie pracy.

Jaka praca czeka na Ukraińców?

biuro pośrednictwa pracy dla ukraińcówZ pewnością Ukraińcom nie jest łatwo się odnaleźć w nowej rzeczywistości, która nagle na nich spadła. Jednakże chcąc stworzyć choć namiastkę normalności, muszą zacząć się integrować ze społeczeństwem i starać się usamodzielnić. Najlepszym sposobem na to jest znalezienie pracy, która pozwoli im wynająć mieszkanie i utrzymać siebie oraz swoją rodzinę. Jednakże to wcale takie proste nie jest, szczególnie jeżeli się nie zna języka polskiego i nie ma nikogo znajomego, kto mógłby pomóc. Dla takich osób, w całej Polsce jest dostępne biuro pośrednictwa pracy dla Ukraińców, z którego mogą bezpłatnie korzystać. Jest to dla nich nieoceniona szansa, ponieważ mogą dzięki temu znaleźć bezpieczne zatrudnieni. Wojna na Ukrainie sprawiła, że wielu przedsiębiorców się otworzyło na imigrantów i chętnie przyjmują osoby chętne do pracy. Takie działanie jest też często wspierane przez rząd, który dofinansowuje posady dla Ukraińców. Obecnie w biurach pośrednictwa pracy można znaleźć oferty dla sprzątaczek, pomocy kuchennych czy kelnerów, ale także dla osób z doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami, jak na przykład pielęgniarki, lekarze czy nauczyciele. Z każdym miesiącem przybywa ofert kierowanych do Ukraińców.

W Polsce działa nawet kilkaset biur pośrednictwa pracy, które zrzeszają nie tylko pracodawców, ale także osoby poszukujące pracy. Od początku marca, powstało sporo takich punktów z ogłoszeniami tylko dla Ukraińców, gdyż stale rośnie na nie zapotrzebowanie.