Porady dotyczące tresury psów

Porady dotyczące tresury psów

Kiedy jesteśmy już szczęśliwymi właścicielami cudnego szczeniaka, ważne jest niemal natychmiastowe podjęcie działań związanych z tresowaniem psiaka. Im szybciej zaczniemy tym lepiej, na początku oczywiście zaczynamy od najprostszych komend, które nauczą naszego pupila siadać, czy chodzić przy naszej nodze, z czasem będziemy podnosić poprzeczkę.

Skuteczna tresura psów

proste szkolenie szczeniąt w WarszawieKiedy mamy watpliwości czy podołamy takiemu wyzwaniu, warto zdecydować się na proste szkolenie szczeniąt w Warszawie, które pomoże nam w osiągnięciu celu. Tak naprawdę dla psa może być to fajną, ciekawą formą spędzania czasu, a przy okazji zostanie nauczony podstawowych zasad, komend, dzięki czemu będzie umiał zachować się w każdej sytuacji. Jedną z kluczowych umiejętności, na której nam właścicielom bardzo zależy jest umiejętność chodzenia na smyczy. To dość długi i nie najprostszy proces, dlatego właśnie powinniśmy zacząć naukę, gdy piesek jest jeszcze młody. Tak więc podstawowym gadżetem będzie oczywiście smycz. Najważniejsza jest jej długość, uzależniona od wielkości psa. Smycz powinna być takiej długości, aby zarówno pies jak i właściciel mieli pewną swobodę ruchów. Kolejny gadżet to oczywiście obroża, postarajmy się o taką, która będzie wygodna i bezpieczna dla naszego psiaka, wyregulujmy ją w odpowiedni sposób, nie może być absolutnie zbyt ciasna, ponieważ może spowodować otarcia na skórze pieska. Ostatnio popularne są specjalne szelki dla psów, które idealnie sprawdzają się na spacerach, są bardzo wygodne dla psa, idealne dla ruchliwej rasy.

Wybierając ośrodek szkoleniowy zwróćmy uwagę na rekomendacje, na opinię osób, które korzystały z usług trenerów. Powierzając naszego słodkiego szczeniaka w obce ręce, musimy być absolutnie pewni, że nie stanie mu się krzywda, a spędzi przyjemnie czas ucząc się ciekawych sztuczek.