Porównanie studni abisyńskiej i studni głębinowej

Porównanie studni abisyńskiej i studni głębinowej

Są dwa główne rodzaje studni, które można zainstalować i wykonać odwiert. Jedną ze studni jest studnia abisyńska. Jest to inaczej studnia hydroforowa lub wąskorurowa. W tej studni średnica ujęcia nie przekracza 2 cali.

Zalety korzystania ze studni hydroforowych i głębinowych

przydomowe studnie głębinowe w BielskuPompa działa tu na zasadzie wytwarzania podciśnienia, dzięki czemu woda wyciągana jest bardzo łatwo z warstwy wodonośnej. Trzeba jednak pamiętać, że taka studnia ma też swoje ograniczenia. Najważniejszym z nich jest głębokość do lustra wody. Ta głębokość wynosi w praktyce około 8 m. Regułą w trakcie wiercenia studni hydroforowej jest to, że im większa głębokość do lustra wody, tym pompa pracuje mniej wydajnie. Należy również wspomnieć o możliwościach wykorzystania studni hydroforowej. Jeśli mamy mały dom z ogrodem, to taka studnia na pewno spełni nasze oczekiwania. Jeśli jednak zapotrzebowanie na wodę będzie większe, wtedy lepszym rozwiązaniem jest studnia głębinowa. Zależy to oczywiście od wydajności pomp napowierzchniowych oraz tego jak bardzo są trwałe. Jeśli ogród ma powierzchnię rzędu 600 m2, to studnia hydroforowa nadaje się tu idealnie. W przypadku powierzchni około 1000 m2 lepiej już na starcie inwestować w studnie głębinowe. Takie przydomowe studnie głębinowe w Bielsku spełniają swoje zadanie doskonale. Takie studnie sprawiają, że domownicy są niezależni od wodociągów. Ponadto woda ma wysoką jakość, ponieważ przechodzi ona przez wiele warstw filtracyjnych. Są tu znacznie mniejsze koszty w porównaniu z wodociągami – nie ma żadnych opłat za pobieranie wody.

Są tylko opłaty za energię elektryczną, która jest wykorzystywana przez pompę. Taka instalacja jest w pełni bezpieczna. Poza tym studnie głębinowe są wydajne i dają pewność zaopatrzenia w wodę. Dlatego warto pomyśleć o zastosowaniu takiego rozwiązania.