Pościel dziecięca – ceny

Pościel dziecięca – ceny

Kiedy kupujemy pościel dla niemowlaka decyzja należy tylko do nas, bobasowi zazwyczaj wszystko jedno czy śpi w pod różową kołderką czy w rożku w misie. W przypadku starszych dzieci sprawa nie jest już tak prosta, ponieważ maluchy chcą mieć własne zdanie i same wybierać rzeczy dla siebie. Rzadko jednak biorą pod uwagę to co najważniejsze dla rodzica czyli koszt takiego zakupu. 

Najczęściej wybierane pościele dziecięce – ceny

pościel dla dzieci cenaWybierając pościel nasze pociechy widzą głównie stronę wizualną. Księżniczki, auta, postaci z komiksów czy ulubionych seriali to najważniejsze kryterium przy zakupie wymarzonej pościeli. A wybór jest ogromny, baśniowo kolorowe poszewki są dostępne bez problemu w popularnych sieciówkach, sklepach dziecięcych, z wyposażeniem wnętrz czy nawet z zwykłych marketach. Dla rodziców kupujących pościel dla dzieci cena też jest ważnym kryterium. Zdecydowanie pierwsze miejsce zajmuje pościel bawełniana – najpopularniejsza i najbardziej dostępna. Jej dużą zaletą jest to, że ma ona zarówno właściwości oddychające jak i trzymające ciepło, odprowadza wilgoć, łatwo się pierze i jest przyjemna w dotyku. Ale bawełna bawełnie nie równa, dlatego też ceny takiej pościeli mogą się wahać od 50 zł za komplet do około 120 zł kiedy mamy do czynienia z bawełną ekologiczną. Tańszą alternatywą, już nawet za 40 zł za komplet jest pościel z kory, bardzo wytrzymała, jednak jej faktura nie każdemu odpowiada. Bardzo gruba i ciepła, a równocześnie przyjemna w dotyku jest pościel flanelowa. Tutaj ceny zaczynają się od około 70 zł. Jej wadą jest jednak to, że dość szybko się niszczy. 

 Jak widać można spokojnie kupić odpowiednią pościel dla dziecka nie wydając przy tym majątku. Duża dostępność wzorów, kolorów oraz materiałów w przystępnych cenach sprawi, że zarówno maluch jak i rodzic będą zadowoleni. Jedynym problemem może być zbyt duży wybór, który sprawi, że ciężko będzie się zdecydować.