Poszukiwanie osób zaginionych i ukrywających się

Poszukiwanie osób zaginionych i ukrywających się

 

Detektyw nie zajmuje się tylko i wyłącznie sprawami rodzinnymi tj. zdrady. Detektywi są wynajmowani nie tylko przez klientów indywidualnych, ale często współpracuje z nimi policja. Właśnie dlatego detektywi mogą brać udział w różnych poszukiwaniach.

Poszukiwanie osób i majątku jako usługi detektywistyczne

biuro detektywistyczne ze śląskaOczywiście od razu kojarzy się to z poszukiwaniem osób zaginionych. Jest to trudne, ale detektyw jako osoba trzecia, która obserwuje wszystko z boku, patrzy na całą sprawę zupełnie inaczej niż rodzina. Właśnie dlatego to detektywi często trafiają na ślad osoby zaginionej, a nie najbliższa rodzina. Warto o tym pamiętać i w razie tak tragicznej sytuacji poprosić o pomoc detektywistyczną. Są osoby, które się ukrywają – mogą to być więźniowie, osoby, które popełniły jakieś przestępstwo. Mogą się oni ukrywać zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju. Agencja detektywistyczna może podjąć się takiego zadania, by znaleźć osobę ukrywającą się. Z pewnością biuro detektywistyczne ze śląska ma w swojej ofercie znacznie więcej usług poszukiwania. Poszukiwany może być również majątek. Tutaj jednak sprawy nieco się komplikują. Detektyw musi zapoznać się z całą sprawą, by móc działać zgodnie z prawem. Detektyw ustala np. miejsce zamieszkania konkretnej osoby. To również jest forma poszukiwania.

Samo ustalenie miejsca zamieszkania nie jest jednak takie trudne, dlatego te sprawy zazwyczaj szybko się kończą i detektyw po kilku dniach jest w stanie znaleźć potrzebne informacje. Niektórzy zlecają prywatnym detektywom ustalenie miejsca pracy danej osoby – szczególnie jeśli jest to praca na czarno. Takie zadanie zlecić może zarówno rodzina konkretnej osoby jak i firmy windykacyjne, komornicze. Jeśli chodzi o opłaty za usługi detektywistyczne, zależą one głównie od stopnia skomplikowania danego zadania.