Produkcja filmowa i korporacyjna

Produkcja filmowa i korporacyjna

 

 Pracuję przy produkcjach filmowych od kilku lat jednak wcześniej nie widziałam takiego zalewu jednym rodzajem filmów. Są to mianowicie filmy korporacyjne. Teraz każda przynajmniej średniej wielkości firma chce mieć taki film promocyjny umieszczony na swojej stronie internetowej.

Produkcja filmowa i reklama firmy

profesjonalna produkcja filmowaZ jednej strony to dobra wiadomość dla naszego studia, bo nie możemy narzekać na ilość zamówień. Z drugiej jednak strony nudno jest trochę robić stale to samo, a przy tym trzeba starać się, żeby każdy film wideo był unikatowy i różnił się czymś od innych. Wygląd filmu nie zależy tylko od tego jak wygląda nasza profesjonalna produkcja filmowa, ale także od tego czego oczekuje od nas przedsiębiorstwo. Wiele firm przychodzi do nas z linkami do filmów konkurencji i mówi, ze chce mieć coś podobnego albo jeszcze lepszego. Wtedy musimy się głowic nad tym, jak powiedzieć przedstawicielom firmy że nie warto robić czegoś sztampowego i takiego jak inni, lepiej jest pokazać się z innej strony. Wiadomo że każda firma będzie zachwalała siebie jako że jest fachowa, profesjonalna, zawsze dba o swoich klientów i ogólnie jest najlepsza we wszystkim. Nie sądzę, ze takie reklamy jeszcze działały, raczej tylko ich słuchamy i nie ma nic ciekawego do zapamiętania, więc je pomijamy. Trzeba postawić na kreatywność, innowacyjność, czy poczucie humoru, bo to zawsze dobrze działa w filmach promocyjnych. Sama staram się przedstawiać firmę jako przyjazną niż sztywną i profesjonalną. To także ważne.

Korporacyjna moda na filmy promocyjne na pewno szybko nie przeminie, z pewnością potrwa przynajmniej kilka miesięcy, dopóki wszystkie większe firmy sobie nie zrobią takiej promocji filmowej. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie kolejnych zleceń na produkcję filmową.