Profesjonalna nauka jazdy

Profesjonalna nauka jazdy

 

Nie dla każdego kandydata nauka jazdy to pestka, bo to skomplikowana umiejętność. W trakcie jazdy samochodem, trzeba jednocześnie kontrolować to co się dzieje z każdej strony na drodze i panować nad pojazdem. 

Ile godzin spędza kursant na nauce jazdy?

nauka jazdy gdańskNa kurs do szkoły jazdy może się zapisać każdy bez względu na płeć, ale wiek ma już znaczenie. Najwcześniej można do niego przystąpić na kilka miesięcy przed osiemnastymi urodzinami. Natomiast górnej granicy teoretycznie nie ma. Jeżeli interesuje nas profesjonalna nauka jazdy Gdańsk jest miastem, w których działa sporo szkół oferujących nauczanie na najwyższym poziomie. Jazdy z instruktorem zawsze są bezstresowe, bo najważniejsze jest, aby kursant możliwie jak najszybciej przyswoił nowe umiejętności i wiedzę, które będą niezbędne na egzaminie. Kurs trwa trzydzieści godzin, w trakcie których każdy musi zaliczyć część teoretyczną i praktyczną. Na pierwszej z nich, odbywa się szkolenie z zakresu przepisów ruchu drogowego, a druga dotyczy jazd z instruktorem. Pierwszym miejscem gdzie się jedzie z instruktorem, jest plac manewrowy, gdyż kursant musi się oswoić z samochodem. W tym miejscu  nauczy się płynnie ruszać z miejsca, delikatnie hamować, z wyczuciem używać sprzęgła i wykonywać łuk przodem i tyłem. Ponadto na placu musi się nauczyć ruszania z zaciągniętego hamulca, gdyż jest to stały element egzaminu. Jeżdżąc po mieście kursant nabierze minimalne doświadczenie i nauczy się parkować na kilka sposobów, które będzie musiał zaprezentować pod koniec kursu.

Cały kurs nauki jazdy kończy się wewnętrznym egzaminem, który dopuści przyszłego kierowcę do państwowego egzaminu. Wiele osób przed  samym zaliczeniem dokupuje sobie dodatkowe godziny, aby przećwiczyć najsłabsze elementy, które mogą zaważyć na wyniku.