Profesjonalna regeneracja turbosprężarki

Profesjonalna regeneracja turbosprężarki

Nikt nie lubi tego jak jego samochód przestaje działać poprawnie. Zazwyczaj taka sytuacja kosztuje nas mnóstwo nerwów i pieniędzy na naprawę. Niestety jest to nieuniknione, samochód jest maszyną, której części się zużywają, więc co jakiś czas musimy dokonywać napraw. Dlatego warto zainteresować się tym jak wyglądają takie naprawy.

Proces regeneracyjny turbosprężarki

zestaw uszczelek do turbosprężarekJeśli w naszym samochodzie mamy silnik wyposażony w turbosprężarkę, to musimy zadbać o to, aby była ona w dobrej kondycji, ponieważ w przypadku gdy zawodzi turbo, to samochód traci ponad połowę swojej mocy. Praktycznie nie da się nim poruszać. Wymiana turbiny na nową to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, dużo bardziej opłaca się taką turbinę zregenerować. W dziewięćdziesięciu procentach przypadków awaria turbosprężarki polega na tym, że przestała być ona szczelna i dlatego nie funkcjonuje tak jak powinna. W takim przypadku wystarczy wymienić uszczelki. Zestaw uszczelek do turbosprężarek kosztuje kilkukrotnie mniej, niż nowe turbo. Na rynku dostępne są uszczelki do wielu modeli turbosprężarek, więc znalezienie takich, które będą pasować konkretnie do naszej turbosprężarki nie będzie trudne. Jeśli nie jesteśmy mechanikami, to taką wymianę warto zlecić profesjonalnej firmie, ponieważ wtedy będziemy mieli pewność, że proces regeneracyjny został poprawnie przeprowadzony i nasza turbina będzie poprawnie działać przez kolejnych kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

Kwota potrzebna do zakupu takich uszczelek jest relatywnie niska. Możemy je kupić za kwotę od dwustu do około trzystu złotych. Zakupu możemy dokonać w dobrych sklepach motoryzacyjnych, a także za pośrednictwem internetu. Ważne jest to aby dobrze dopasować uszczelki do modelu posiadanej przez nas turbosprężarki.