Profesjonalne odkażanie pomieszczeń

Profesjonalne odkażanie pomieszczeń

W dobie pandemii, zachowanie czystości pomieszczeń i ich higieny jest koniecznością. Bowiem wirus może gromadzić się na każdej powierzchni, a najgorsze jest to, że na niektórych z nich może przetrwać nawet osiem-dziewięć dni.

W jaki sposób odkażać pomieszczenia?

odkażanie pomieszczeńMetod na skuteczną dezynfekcję w pomieszczeniach nie jest wiele. Jest tak, ponieważ wykluczone jest stosowanie silnych, chemicznych środków, które mogą wejść w interakcję ze skórą lub błonami śluzowymi. Dlatego też trzeba korzystać z rozwiązań, które są najmniej inwazyjne. Jedną z nich jest ozonowanie, czyli zabieg z wykorzystaniem, jak sama nazwa wskazuje, ozonu. Jest to gaz o bardzo silnym działaniu utleniającym, co oznacza, że posiada właściwości aseptyczne, biobójcze i odkażające. Taki zabieg ma praktycznie same zalety, albowiem jest szybki i niedrogi. Na odkażanie pomieszczeń tą metodą wystarczy bowiem nie więcej niż sześćdziesiąt minut. Nie trzeba też z nich niczego wynosić, gdyż ozon nie niszczy żadnej powierzchni. Eliminuje za to wszelkie mikroorganizmy, w tym: wirusy, grzyby, bakterie, alergeny, wolne rodniki, a nawet cząsteczki mikrozanieczyszczeń. Dodatkową zaletą tej metody jest fakt iż ozon eliminuje wszelkie nieprzyjemne zapachy, nawet te, których źródłem są zwierzęta, wilgoć lub papierosy. Po skończonym zabiegu wystarczy jedynie wietrzyć zdezynfekowane pomieszczenia przez około dwadzieścia minut, gdyż dopiero po tym czasie ozon rozpada się do postaci tlenu, tracąc swoje właściwości utleniające.

Ozonowanie to metoda szybka i niedroga, ale przede wszystkim skuteczna. Nie trzeba jej też powtarzać częściej niż raz na miesiąc. Koszt odkażania tą metodą jest zależny od wielkości powierzchni, a także od danej firmy i tego, jakiego rodzaju ozonatorów się używa.