Profesjonalny termodruk w Warszawie

Profesjonalny termodruk w Warszawie

Termodruk czyli z angielskiego hot stamping – to w największym skrócie metoda uszlachetniająca tradycyjny druk. Dzięki niej poprzez użycie ciepła można na wydrukowany wcześniej element dodać efekt posrebrzenia lub pozłocenia druku.

Uszlachetnianie druku- hot stamping

hot stamping warszawaTermodruk opiera się na użyciu specjalnej folii ozdobnej. To właśnie folia pod wpływem ciepła wtapia się w przygotowany wcześniej materiał z wydrukowanymi elementami. Hot stamping Warszawa korzysta ze specjalnych wypukłych matryc, które równomiernie przewodzą ciepło. Dzięki nim folia jest prawidłowo i idealnie równo wprasowywana na druk. Nie da się ukryć, że termodruk to metoda nieco droższa niż tradycyjne drukowanie. Folia do hot stampingu składa się z aż pięciu wartsw. Każda z nich ma szczególne znaczenie i odgrywa ważną rolę w procesie drukowania. Termodruk jest nazywany techniką uszlachetniającą druk dlatego, że efekt końcowy jest niezwykle estetyczny. Producenci nie decydują się na ten rodzaj druku przy każdym swoim produkcie. Jest to raczej technika przeznaczona dla wyrobów droższych, luksusowych czy produktów z serii limitowanych lub prezentowych i okolicznościowych. Taki druk ma za zadanie przyciągnąć wzrok klienta. Szczególnie działa to na kobiety, które lubią piękne opakowania i estetycznie wyglądające przedmioty. Dlatego takie nadruki stosuje się bardzo często na opakowaniach kosmetyków, biżuterii czy na okładkach książek, notesów i kalendarzy.

Za efekt wizualny odpowiada aluminiowa warstwa folii, która najczęściej ma odcień metaliczny. Pod wpływem ciepła z matrycy, rozgrzanej do około 100 stopni, folia wtapia się w materiał.  Już po nadrukowaniu, dany element staje się błyszczący (najczęściej srebrny lub złoty chociaż można uzyskać również inne kolory).