Projektowanie wnętrz to niełatwe zadanie

Projektowanie wnętrz to niełatwe zadanie

Ludziom wydaje się, że łatwo jest zaprojektować wystrój wnętrz. Ich zdaniem wystarczy ustawić poszczególne elementy wedle uznania i już. Ja jednak trochę poobserwowałam ludzi tego zawodu i widziałam, że to wcale nie taka prosta sprawa.

Projektant wnętrz a obsługa klienta

projektowanie wnętrz WrocławProjektant wnętrz to profesja, która wymaga dużego kontaktu z ludźmi. Jeżeli więc ktoś nie lubi bezpośredniego kontaktu z różnymi osobami, to to zajęcie na pewno nie jest dla niego. Trudność może stanowić na przykład to, że projektant będzie miał do czynienia zarówno z miłymi osobami, jak i tymi bardzo marudnymi. Jeżeli więc ktoś nie potrafi wczuć się w sytuację poszczególnych ludzi, to raczej nie będzie dobrym projektantem. Nie wystarczy bowiem mieć wyczucia stylu. Trzeba też wyczuć klienta i stwierdzić, jaki on ma gust. Czasami projektowanie wnętrz Wrocław może mieć niesamowite, ale ktoś będzie tak wybredny, że po prostu nic mu się nie będzie podobało. Nie jest łatwo sprostać wymaganiom, jeżeli sam klient nie wie, czego tak naprawdę chce. Niektórzy jednak potrafią w taki sposób podejść do ludzi, że ci w końcu są zadowoleni. O to też chodzi. Oczywiście, raczej rzadko zdarzają się osoby tak bardzo wybredne. Im projektant jest bardziej doświadczony i empatyczny, tym rzadziej będzie miał do czynienia z marudnymi osobami. Obsługa klienta to podstawa, gdyż musi się on czuć wysłuchany. Musi wiedzieć, że projekt został stworzony specjalnie dla niego i uwzględnia jego wizję danej przestrzeni.

Tutaj właśnie pojawiają się trudności, gdyż ciężko jest przecież odgadnąć co inna osoba ma w swojej głowie, jaki ma pomysł. Można go dokładnie opisać, ale i tak każdy będzie miał nieco odmienne wyobrażenie. Mimo tych różnic projektant wnętrz musi znaleźć coś, co spodoba się jego zleceniodawcy.