Przygotowanie raportu rocznego naszego banku

Przygotowanie raportu rocznego naszego banku

Przyznam, że co rok przychodzą dni, w których każdy chodzi nieco bardziej zestresowany. Nie ma tutaj znaczenia zajmowane stanowisko – napięcie pojawia się zarówno u kierowników, jak i u samych dyrektorów oraz prezesów i członków zarządu.

Tym razem sporządzenie raportu rocznego banku powierzyliśmy innym

raporty roczne bankówZwykle stresowaliśmy się tym, że zrobimy coś nie tak podczas tego żmudnego i trudnego zajęcia. Tym jednak razem martwiliśmy się o to, że firma, której to zleciliśmy w którymś miejscu popełni błędy. Nie chciałbym być osobą, która będzie musiała tłumaczyć się z tego właścicielom banku. Gdy tylko firma zewnętrzna skończyła swoją pracę odetchnęliśmy z ulgą. Każdy z nas gołym okiem widział, że raporty roczne banków były dla nich chlebem powszednim. Podeszli do tematu bardzo profesjonalnie i praktycznie nie było tutaj mowy o żadnej, najmniejszej nawet pomyłce. Dodatkowym czynnikiem który znacznie nas uspokajał było to, że bank w tym roku poradził sobie wyjątkowo dobrze. Co rok odnotowywaliśmy coraz to większe zyski, niemniej tym razem dosłownie przeszliśmy samych siebie. Wiedzieliśmy, że na pewno zostanie to docenione. Właściciel był naprawdę szczodry jeśli ktoś dobrze wykonywał swoją pracę, a raport ten potwierdzał doskonale to, że każdy z nas w tym roku dał z siebie wszystko. Tak dobrych wyników finansowych bank nie miał od początku swojego istnienia. To świadczyło o jakimś poziomie który trzymaliśmy jako zespół. Nie pomyliliśmy się – premie na koniec miesiąca były o wiele większe niż kiedykolwiek.

Wszyscy byli zachwyceni wynikami firmy z tego roku. Podwyżki i premie dostali nawet szeregowi pracownicy. Widać było, że właściciel jest naprawdę szczęśliwy z powodu tak gwałtownego rozwoju firmy. Przyznał, że nie spodziewał się po nas aż tak dobrych rezultatów.