Remont mieszkania do wynajęcia

Remont mieszkania do wynajęcia

Swego czasu miałem dobry okres finansowy i poczyniłem wiele trafnych inwestycji. Kupiłem też sobie dwa mieszkania, gdzie do jednego z nich od razu się wprowadziłem. W drugim mieszkała moja siostra, ale ostatecznie zdecydowała się na wyjazd za granicę.

Wynajęcie wyremontowanego mieszkania

mieszkanie wilanówKiedy siostra wyjechała to zdecydowałem się wyremontować to mieszkanie wilanów i wynająć je jakiemuś młodemu małżeństwu. Siostra dbała o mieszkanie, jednak nigdy nie robiła w nim remontu i wyglądało nieciekawie. W takim stanie na pewno nie udałoby mi się go wynająć. Zadzwoniłem do chłopaka swojej córki, który zajmował się remontami właśnie i był doświadczony w remontowaniu mieszkań. Chłopak ucieszył się jak zaoferowałem mu pracę i od razu przyjechał na miejsce, żeby zobaczyć mieszkanie, którym miał się zająć. Okazało się, że należało nie tylko pomalować ściany, ale również położyć nowe płytki, podłogi i wymienić okna. Mieszkanie było stare i nigdy nie wymieniałem w nim okien, ale teraz musiałem już się tym zająć. Kupiłem wszystkie niezbędne rzeczy do remontu a chłopak mojej córki razem ze mną był na tych zakupach i wskazywał mi produkty, które należało kupić. Ja się na tym nie znałem a chciałem mieć piękne mieszkanie, żeby móc je wynająć. Chłopak remontował moje mieszkanie przez miesiąc czasu. Sporo tam było do zrobienia, ale ostatecznie wyglądało jak nowe. Z uwagi na podwyższony standard tego lokalu uznałem, że mogę żądać wyższej kwoty wynajmu i tak właśnie uczyniłem. 

Mieszkanie wynajęło ode mnie młode małżeństwo tak jak chciałem. Byli to bardzo porządni ludzie, których od razu polubiłem. O mieszkanie bardzo dbali i dzięki temu mogłem być spokojny. Co miesiąc wpadały mi za mieszkanie dodatkowe pieniądze na konto i mogłem żyć spokojnie.