Renomowane sklepy z drukarkami 3d

Renomowane sklepy z drukarkami 3d

Jednym z największych problemów z jakimi zmagają się drukarze trójwymiarowy jest dostępność urządzeń. Bardzo często zdarza się bowiem, iż w nawet renomowanych sklepach nie są dostępne najlepsze i najnowsze urządzenia, głównie z racji ich dość wysokich cen. Profesjonalni drukarze trójwymiarowi często zamawiają więc sprzęt z zagranicznych sklepów.

Zamawianie drukarek trójwymiarowych od producenta

drukarki 3d sklepWiele profesjonalnych, międzynarodowych sklepów internetowych współpracuje z producentami sprzętu do druku trójwymiarowego, więc bardzo często zdarza się, iż najnowsze wersje drukarek są w nich dostępne w dużych ilościach w dzień ich wprowadzenia do sprzedaży. Najbardziej profesjonalne sklepy są więc najlepszym miejscem do zaopatrywania się w drukarki i ich wyposażenie, aczkolwiek drukarze polecają je nie tylko ze względu na dostępność nowego sprzętu, ale również za ciągłą obecność starszego wyposażenia w ofertach. Części i drukarki 3d sklep zamawia bowiem od producenta, nie utrzymując własnego dużego zapasu magazynowego, więc nawet starego typu części do drukarek wycofanych ze sprzedaży, aczkolwiek nadal wykorzystywanych przez zakłady drukarskie może być bez trudu zakupiony. Jest to ogromna zaleta przede wszystkim dla profesjonalnych zakładów które nie modernizowały wyposażenia od wielu lat, korzystając ciągle ze starszych, sprawdzonych drukarek.

Taka sytuacja ma miejsce przede wszystkim z drukarkami wielkoformatowymi, służącymi do tworzenia części o dużych wymiarach dla zakładów przemysłowych. Niewiele nowych wersji wprowadza się do sprzedaży, więc zapas podzespołów do takich drukarek może niejednokrotnie wydłużyć ich żywotność na wiele lat. Sklepy z wyposażeniem do druku trójwymiarowego prowadzą również własne usługi wysyłki towaru.