Rodzaje blokad motocyklowych

Rodzaje blokad motocyklowych

Podróżując motocyklem, należy zwracać szczególną uwagę nie tylko na bezpieczeństwo swoje, ale też motocykla. Może on bowiem stać się celem kradzieży, czego dosyć łatwo jest uniknąć, stosując odpowiednie blokady. Niektóre z nich, przypominają te rowerowe, inne natomiast są charakterystyczne tylko dla motocykli, gdyż wykorzystują ich elementy konstrukcyjne. Ich cena różni się w zależności od mechanizmu, zapewniając przy tym brak zmartwień podczas krótkich i długich wypadów.

Jaką blokadę motocykla wybrać?

blokady do motocykliSzukając systemu zabezpieczeń, można poczuć się zagubionym przez ilość opcji dostępnych na rynku. Blokady do motocykli dzielą się bowiem na kilka grup, które cechują się różną skutecznością działania. Najtańsze są systemy linkowe i łańcuchowe, które przypominają te, używane w rowerach. Są one zamykane na zamki z kluczem lub na kod. Jednak wystarczy odpowiedni sprzęt w postaci przecinaka lub nożyc, a wiele z nich stanie się bezużytecznych. Są także blokady stalowe, wyprofilowane w kształt litery „U”. To również rozwiązanie znane z rowerów. Są nieco trudniejsze do przecięcia, jednak poświęcenie przez złodzieja nieco większej ilości czasu, może skutkować ich usunięciem. Za najskuteczniejsze uważa się obecnie blokady tarczy hamulcowych. Są niewielkie i nie posiadają elementów podatnych na przecięcia. Ich założenie wymaga jednak nieco wprawy i chwili czasu. Zazwyczaj są też najdroższymi ze wszystkich blokad.

Blokada jest elementem, który pozwala na bezstresowe wyruszenie w podróż motocyklową. Jej założenie znacznie utrudnia działanie złodziejom. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów tych przyrządów. Znaleźć można takie, które znane są też jako zabezpieczenia rowerowe. Zazwyczaj jednak dosyć łatwo je unieszkodliwić. Za najskuteczniejsze uważa się blokady tarczy hamulcowych. Są niewielkie i nie można ich przeciąć.