Rodzaje lakierów nawierzchniowych

Rodzaje lakierów nawierzchniowych

Lakiery stosowane na drewnianych podłogach o bardzo wysokim stopniu użytkowania narażone są na silne ścieranie. Zadanie środka nie jest więc łatwe – powinien on bowiem zabezpieczyć powierzchnię nie tylko przed ścieraniem, ale również śladami od obuwia oraz środkami chemicznymi używani do konserwacji. Użytkownikom zależy również, aby zastosowany środek nie zmieniał koloru podłoża.

Wodne lakiery nawierzchniowe

bona traffic hdDla osób ceniących ekologię ten wybór będzie doskonały – wodne lakiery bona traffic hd, otrzymały atest DIBT za niski wpływ na środowisko. Dodatkowym ich atutem jest bezzapachowość oraz fakt, iż nie żółkną. W lakierach bona traffic hd zastosowano nowoczesną technologię polimerową, której wytrzymałość uzyskujemy już po 24h od nałożenia. Mimo wysokiej ceny wybór bona traffic hd jest bezpieczny, ponieważ produkt spełnia normę ÖNORM C 2354 Kategoria C gwarantującą odporność na bardzo silne ścieranie. Użytkownicy cenią sobie ten wybór za szybki czas schnięcia – jedynie 4h oraz dużą wydajność produktu. W zależności od oczekiwanego efektu do wyboru mamy ekstramat, mat i półmat. Dodatkowym atutem jest dostępna pojemność – możemy kupić na próbę opakowanie 1L lub od razu 5L. Produkt bardzo łatwo się nakłada oraz jest łatwy w użyciu i pielęgnacji. Dużą zaletą tych lakierów nawierzchniowych jest przezroczysty kolor, który nawet po długim czasie nie żółknie.

Zawsze tam gdzie mamy do czynienia z bardzo trudnymi warunkami liczy się jakość. Nie warto kupować produktów niszowych, ponieważ nie tyko jest ryzyko, że nie spełnią swojej funkcji, ale przede wszystkim mogą uszkodzić drewnianą podłogę. Cena produktu nie pozostaje bez znaczenia ponieważ waha się od 500 zł do 650 zł za opakowanie 5L, lecz jest to produkt bardzo wydajmy a jakość zawsze była w cenie.