Rodzaje laserów kosmetycznych

Rodzaje laserów kosmetycznych

Nieciekawie wyglądające przebarwienia słoneczne, nadmierne owłosienie, niechciane tatuaże i blizny – każdy z nas boryka się przynajmniej z jednym z wymienionych problemów. Dzisiejsze czasy i rozwój technologii pozwalają sobie jednak z nimi szybko i w miarę bezboleśnie poradzić.

Laserowe cuda u kosmetyczki

lasery kosmetyczneLaser to urządzenie wytwarzające światło przez emisję wymuszoną, czyli taką energię, która jest pochłaniana i oddawana, emitując światło o szczególnych cechach. Światło lasera można skupić w wąskiej, cienkiej wiązce roboczej, co umożliwia precyzyjną korektę nawet bardzo małych zmian. Ze względu na typ źródła światła, wyróżnia się różne rodzaje laserów, które przeznaczane są do innych celów. Laser diodowy wykorzystywany jest więc do leczenia trądziku, usuwania owłosienia i zwalczania cellulitu. Jeśli zależeć będzie nam na zabiegach chirurgii dermatologicznej, wykonywane będą one właśnie laserem diodowym. Są one też, ze względu na swoje właściwości, najczęściej wykorzystywane jako lasery kosmetyczne. Innym rodzajem są lasery argonowe, których źródłem światła jest gaz. Wykorzystywane są do leczenia zmian barwnikowych i naczyniowych. Aby usunąć tatuaż lub przebarwienie wykorzystany zostanie laser rubinowy, zaś do usuwania wszelkich zmian naczyniowych ze skóry bez jej uszkodzenia wykorzystany zostanie laser neodyowo-yagowy. Na rynku dostępne są jeszcze lasery CO2 idealne do wygładzania powierzchni wszelkich blizn i nierówności skóry. Do zamknięcia naczyń krwionośnych potrzebny będzie zaś laser aleksandrytowy.

Rozwój technologii wiąże się z powstawaniem coraz to nowych laserów, które znajdują swoje wykorzystanie w kolejnych dziedzinach kosmetycznych i medycznych. Już w chwili obecnej, za ich pomocą jesteśmy w stanie wyeliminować większość przypadłości, które obniżają naszą samoocenę i rzutują na nasz wygląd.