Różnorodność drabin z aluminium

Różnorodność drabin z aluminium

Drabiny służą człowiekowi już od tysięcy lat i są podstawowym narzędziem do wykonywania prac na pewnych wysokościach. Są powszechnie wykorzystywane w gospodarstwach domowych oraz przez profesjonalistów różnych branż. Powoli w zapomnienie odchodzą tradycyjne drabiny drewniane zastępowane przez lekkie drabiny wykonane z aluminium.

Lekkie drabiny aluminiowe

drabina aluminiowaProducenci znając zapotrzebowanie potencjalnych odbiorców profesjonalnych oraz użytkowników domowych wytwarzają ogromną różnorodność lekkich i trwałych drabin aluminiowych. Ich ogromną zaletą jest możliwość stosowania wewnątrz oraz na zewnątrz budynków bez ryzyka pordzewienia lub uszkodzenia poprzez oddziaływanie agresywnych i zmiennych warunków atmosferycznych. Aluminium to materiał bardzo odporny, lekki i zarazem łatwo poddający się obróbce. Aby przedstawić wspomnianą różnorodność w oferowanym asortymencie skupimy się tylko na jednym podziale uwzględniającym różnice w budowie drabin z zaznaczeniem, że można dokonywać podziałów ze względu na inne kryteria. Podstawowa drabina aluminiowa to tzw. jednostronna przeznaczona do lżejszych prac. Występuje jak i pozostałe drabiny w różnych wysokościach. Następne w kolejce są drabiny dwustronne o większej stabilności oraz drabiny przegubowe umożliwiające rozłożenie w różnych pozycjach. Do prac na większych wysokościach służą drabiny wielofunkcyjne i teleskopowe o zmiennej wysokości. Jednymi z podstawowych typów drabin są urządzenia przystawne i rozstawno – przystawne. Ciekawą grupą są drabiny z linką, w których istnieje również możliwość regulacji wysokości.

Przedstawienie pełnej oferty oraz wszystkich zalet drabin aluminiowych nie jest możliwe w ramach tak krótkiej prezentacji. Warto jednak wspomnieć, że producenci zadbali o dostarczenie użytkownikom szeregu akcesoriów możliwych do zainstalowania na drabinach, które w sposób wydatny ułatwią pracę i podniosą jej bezpieczeństwo.