Rustykalne wykończenia wnętrz

Rustykalne wykończenia wnętrz

Od jakiegoś czasu we wnętrza bardzo modny jest styl rustykalny, kojarzony ze starymi, wiejskimi domami. Nie brakuje w nim naturalnych elementów i mebli oraz dodatków, stylizowanych na stare. Takie wnętrza mają wprowadzać na w sielski nastrój, zbliżający do natury. Z roku na rok przybywa zwolenników tego typu wnętrz. Szukamy w nich wytchnienia od zabieganej codzienności.

Stylizowane deski podłogowe

deska podłogowa rustykalnaObecnie w aranżacjach wnętrz nie ma jednego, dominującego stylu. Praktycznie wszystkie chwyty są dozwolone. Są jednak pewne rozwiązania, które są wykorzystywane częściej od innych. Przykładowo, bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się styl rustykalny, nawiązujący bezpośrednio do wiejskich klimatów. Dlatego tak dużą popularnością cieszy się deska podłogowa rustykalna, wykorzystywana w tego typu wnętrzach. Drewniane, wizualnie postarzane podłogi nie tylko są bardzo wytrzymałe, ale plusem jest to, że nie widać na nich zniszczeń. Co prawda desek w stylu rustykalnym mamy bardzo duży wybór, jak chodzi o kolorystykę, jednak do najczęściej wybieranych należą jasne deski. Wnętrza w stylu rustykalny są zazwyczaj jasne, nastawione na dużą ilość bieli oraz ciepłych odcieni jasnych brązów. Drewniane podłogi, bez względu na to, czy są stylizowane na rustykalne, czy też nie, nie należą do najtańszych rozwiązań we wnętrzach. Mimo to coraz więcej osób decyduje się na drewniane wykończenie podłóg, głównie ze względu na aspekt wizualny, ale też na jakość takich podłóg.

Bardzo dużo osób decyduje się w dzisiejszych czasach na wnętrza urządzone w stylu rustykalnym. Zachwycają one sielskim klimatem, nawiązującym do polskiej wsi. W takich wnętrzach, jak chodzi o podłogę, idealnie sprawdzi się stylizowana, drewniana podłoga rustykalna. W sklepach mamy coraz większy wybór tego typu desek.