Sklep z meblami w stylu skandynawskim

Sklep z meblami w stylu skandynawskim

Każdy element naszego życia rządzi się pewnymi prawami oraz trendami. Chcąc być modnych szukamy inspiracji w sklepach z odzieżą. Mamy również sezonowość w dostępności owoców i warzyw, na podstawie której dyktowane są trendy w naszej kuchni. Ten sam schemat dotyczy aranżacji wnętrza oraz dodatków, które go ozdabiają i nadają pewnych stylów.

Biel i ekologia dominują w stylu skandynawskim

współczesny styl skandynawski - sklepZwolennicy trendu retro już od wielu lat zobligowani zostali do zmiany postrzegania i dekorowania swoich domów. Od pewnego czasu na topie jest współczesny styl skandynawski – sklep internetowy i stacjonarny wskaże Was, z czym on jest związany. Są one kojarzone z przestronnością i brakiem zbędnych mebli. Przede wszystkim dominuje w takich wnętrzu biel, szarość – na ścianach, na podłodze oraz w meblach. Są to kolory stonowane. Siłą kontrastową są dodatki, w barwach pastelowych i bardziej żywych (na przykład turkusy, zielenie, róże). Styl skandynawski kojarzony jest także z ciepłem i przyjemnością. Dlatego też w takich sklepie możecie kupić przeróżne koce, poduszki i pledy. Ważne, żeby były to dodatki miękkie w dotyku. Warto także w takim wnętrzu zaopatrzyć się w kominek. Nada on mieszkaniu nieco więcej ciepła, a wieczory zimowe będziecie mogli miło spędzić w takim otoczeniu. Styl skandynawski nastawiony jest na ekologię, dlatego najczęściej stosuje się takie tkaniny jak len czy bawełna. Wiele mebli jest także przechodzi renowację i są na nowo malowane właśnie do takich mieszkań. 

Wnętrze utrzymane w takim stylu skandynawskim to miejsce spokojne, przestronne i pomimo stonowanych barw mebli, ciepłe. Z takimi kolorami łatwo bawić się, wprowadzając dodatki w wielu odcieniach. Pomieszczenia warto wesprzeć roślinnością, które nadadzą im elegancji. Wszystko musi być praktyczne, proste i dobrej jakości.