Skuteczna dieta jabłkowa

Skuteczna dieta jabłkowa

W ostatnich latach diety stały się bardzo popularne, ponieważ w szybkim czasie pozwalają nam osiągnąć wymarzony cel – czyli zrzucenie nadprogramowych kilogramów. Głośno się mówi o diecie jabłkowej, która daje spektakularne efekty.

Jakie są zasady diety jabłkowej?

dieta jabłkowa trzydniowaJak każda dieta, zwłaszcza ta bardzo restrykcyjna, niesie ze sobą spore ryzyko powstania poważnych niedoborów składników odżywczych w organizmie. Dlatego też warto do nich rozważnie podchodzić, a najlepiej konsultować z lekarzem. Diety przeważnie mają na celu nas odchudzić lub oczyścić, ale znajdziemy też takie, które prowadzą do przybrania na wadze. Jedną z lepszych odchudzających jest dieta jabłkowa trzydniowa, która ma na celu usunąć z organizmu toksyny, poprawić przemianę materii i sprawić, że krótkim czasie zrzucimy nawet dziesięć kilogramów. Tego typu diety można stosować nie dłużej niż siedem dni, aby sobie nie zaszkodzić. Dzieli się ona na dwa warianty. Jeden zakłada stosowanie jabłek jako dodatku do każdego dania, a drugi oznacza całkowite zrezygnowanie ze spożywania innych produktów niż jabłka. Korzystanie z drugiego sposobu jest bardzo drastyczną metodą, ponieważ nawet jedzenie samych jabłek przez trzy dni jest nie lada wyzwaniem, a co dopiero przez siedem. Zdecydowana większość ludzi wybiera dietę stawiającą na jabłka jako dodatek, bo jest łatwiejsza w realizacji. Do diety oczyszczającej warto się nieco przygotować, aby móc w niej wytrwać. Należy już kilka dni wcześniej zacząć stopniowo obniżać wartość kaloryczną posiłków.

Z pewnością każda dieta jednoskładnikowa może być monotonna, dlatego nie należy jej stosować zbyt często. Detoks jest potrzebny każdemu z nas, ale z odpowiednią częstotliwością, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić. Jabłka są znane z właściwości oczyszczających, dlatego też ta dieta jest taka skuteczna.