Skuteczna ochrona lakieru

Skuteczna ochrona lakieru

 

Samochody każdego dnia są narażone na działanie promieni słonecznych, które powodują odbarwienia na karoserii, deszczu powodującego zacieki czy mrozu powodującego pękanie powłoki lakierniczej. Można temu przeciwdziałać przez odpowiednią ochronę.

Jak chronić lakier przed uszkodzeniami?

ochrona lakieru gdańskProducenci motoryzacyjny pokrywają karoserię kilkoma warstwami lakieru, który nadaje jej kolor oraz zabezpiecza przed uszkodzeniami. Jednak żaden lakier nie uchroni nadwozia przed zarysowaniami, które powstają w trakcie nieuważnego parkowania, jazdy po nierównym i pełnym drobnych kamyczków asfalcie. Jedynym sposobem na uniknięcie znaczących uszkodzeń karoserii jest jej właściwe zabezpieczenie. Nie chodzi tu o ręczne polerowanie i smarowanie specjalnymi pastami i woskami, ale o nałożenie na lakier specjalnego środka, który utworzy na jego powierzchni twardą warstwę ochronną. Najlepsza będzie profesjonalna ochrona lakieru Gdańsk jest miastem, w którym taki zabieg jest przeprowadzany w salonach auto detailingowych. Jest to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów przez właścicieli samochodów klasy premium. Cena takiej usługi zależy od modelu samochodu i stanu powłoki lakierniczej. Im bardziej jest ona zniszczona, tym więcej pracy czeka specjalistów, a to z kolei przekłada się na użycie większej ilości środka zabezpieczającego. Taki zabieg wykonywany jest w ciągu jednego do trzech dni, a jego rezultaty mogą się utrzymywać nawet przez kilka lat, przy odpowiednim zabezpieczeniu powłoki lakierniczej.

Każdy samochód powinien mieć zabezpieczoną karoserię przed korozją, która jest nieunikniona. Im lepiej zostanie wykonany zabieg, tym lepsze efekty zostaną osiągnięte. Poza powłokami ceramicznymi, lakier pojazdu można chronić również przeźroczystą folią.