Skuteczne leczenie pijawkami

Skuteczne leczenie pijawkami

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na powrót do medycyny naturalnej. Chcemy w jak najmniejszym stopniu stosować syntetyczne substancje lecznicze i próbujemy leczyć się metodami alternatywnymi. Okazuje się, że takie metody mogą mieć naprawdę dobry skutek. Wśród takich metod leczenia prym wiedzie hirudoterapia, czyli leczenie za pomocą pijawek.

Kiedy warto korzystać z leczenia pijawkami?

profesjonalne leczenie pijawkami - na co pomagaHirudoterapia ma długą historię, która sięga wiele lat wstecz. Związki, które dostają się do naszego organizmu poprzez pijawki mają przede wszystkim działanie zmniejszające krzepliwość krwi, przeciwbólowe, a także bakteriobójcze i przeciwzapalne. Okazuje się więc, że w wielu schorzeniach polecane jest profesjonalne leczenie pijawkami – na co pomaga zastanawia się wiele osób. Wśród wskazań nich możemy wymienić między innymi leczenie nadciśnienia, cukrzycę, zbyt wysoki poziom złego cholesterolu, nagminne bóle głowy bez konkretnej przyczyny, owrzodzenia żołądka i dwunastnicy, alergie, czy też choroby zakrzepowo-zatorowe. Terapia taka ma wielu zwolenników, a jej regularne wykonywanie jest naprawdę istotne. Zabieg powinien być wykonywany przez profesjonalistę, który dobrze zna się na wykonywanej przez siebie pracy. Powinien dobrze znać anatomię i położenie poszczególnych organów, aby wiedzieć, w jakich miejscach położyć pijawki. To zapewni nam szybkie uzyskanie efektów zabiegu.

Wiele osób może zastanawiać się również, czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania hirudoterapii. Przede wszystkim jest to znacznie obniżona krzepliwość krwi i skłonność do krwawienia, a także stosowanie polifarmakoterapii, czyli dużej ilości leków. Zbyt niskie ciśnienie krwi oraz ciąża również stanowią przeciwwskazanie. Przed zabiegiem warto skonsultować się z lekarzem.