Smaczne ajurwedyjskie przepisy

Smaczne ajurwedyjskie przepisy

Samodzielne gotowanie może przynieść wiele korzyści zdrowotnych, ale także może być świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną. Nie ma nic trudnego w postępowaniu zgodnie z przepisami, które dokładnie opisują każdą czynność.

Na czym polega dieta ajurwedyjska?

ajurwedyjskie przepisyNa rynku znajdziemy dziesiątki przeróżnych diet, które mają nam zapewnić długowieczność, dobre samopoczucie, detoks czy zrzucenie zbędnych kilogramów. Część z nich na pewno będzie godna uwagi, ale resztę można traktować z przymrużeniem oka. Na pewno warto spróbować diety ajurwedyjskiej, która ma już ponad pięć tysięcy lat filozofii zdrowego odżywiania. Zakłada ona spożywanie naturalnych, świeżych i nieprzetworzonych, które nam nie szkodzą. Ponadto zakłada ona trzy typy ludzi, którzy powinni jeść określone produkty, a innych unikać. Ajurwedyjskie przepisy składają się głównie z warzyw, owoców, kasz, ryżu czy pełnowartościowych mąk. Dania są lekkie, smaczne i łatwe w przygotowaniu. Głównym założeniem diety ajurwedyjskiej jest spożywanie wszystkiego co jest zdrowe, ale w określonych ilościach. Przykładowym daniem może być makaron z pesto bazyliowym, które przygotujemy w ciągu dwudziestu minut. Bardzo często do potraw są stosowane orzechy, kiełki czy nasiona roślin, gdyż potrawy są przede wszystkie wegetariańskie, w związku z czym wykluczone jest mięso. Przepisy na potrawy ajurwedyjskie z pewnością przypadną do gustu każdemu, kto chce się zdrowo odżywiać, oczyścić organizm i przy okazji zrzucić zbędne kilogramy.

Zdrowe jedzenie zawsze będzie pożądane przez nasz organizm, ponieważ zapewnia mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych, minerałów i witamin. Dietę ajurwedyjską można stosować bez przerwy, gdyż jej przepisy są odpowiednio zbilansowane pod względem składników.