Specjalistyczne certyfikaty z Krakowa

Specjalistyczne certyfikaty z Krakowa

W ostatnim czasie we wszystkich nowych budynkach na terenie Krakowa można spotkać się z informacją, ze ten budynek posiada specjalistyczny certyfikat energetyczny. Jest to informacja dla przyszłych właścicieli mieszkań, że ten budynek został zbadany specjalnymi kamerami termowizyjnymi przez odpowiednie firmy, i że ciepło w większości przypadków znajdować się będzie w budynkach, gdyż są one szczelne.

Certyfikaty na terenie Krakowa

certyfikaty energetyczne opracowane w KrakowieJak się okazuje na terenie Krakowa większość budynków została już poddana specjalistycznym badaniom i większość z nich otrzymała certyfikaty energetyczne opracowane w Krakowie, co jest zarazem potwierdzeniem że owa budowla spełnia wszystkie energetyczne wymagania. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki takim badaniom jesteśmy pewni, ze w żadnym pomieszczeniu w naszym domu nie będzie tak zwanego komuna zimna, czyli miejsca, które jest nie szczelne przez które budynek może tracić nawet połowę swojego ciepła. oczywiście wtedy niezbędne jest większe dostarczenie energii a co za tym idzie podnieść się nam może bardzo szybko rachunek za ogrzewanie. Dlatego też, w większości nowych budynkach takie badanie jest już standardem i kupując dom otrzymujemy również certyfikat energetyczny. Jest to również dobra inwestycja na przyszłość, gdyż mieszkania takie są zdecydowanie więcej warte na rynku, niż takie które nie posiadają takich certyfikatów.

Jest to niewątpliwie doskonała okazja do nabycia nowych mieszkań na terenie Krakowa, gdyż wszystkie posiadają takie certyfikaty, więc już przy zakupie mamy pewność, ze wartość naszego mieszkania ulegnie zwiększeniu na przestrzeni lat. Samo badanie kosztuje kilka set złotych oczywiście wszystko w zależności od badanej powierzchni, ale i tak jest to dobra inwestycja dla nas.