Spływ po rzece Warcie

Spływ po rzece Warcie

Pływanie na kajakach czy tratwach to forma relaksu, która z pewnością może licznym osobom przypaść do gustu. Dzieje się tak nie bez powodu, ponieważ generalnie daje ona dużo przyjemności, obcowanie z naturą, przebywanie na świeżym powietrzu, a także często towarzystwo zaprzyjaźnionych osób przesądzają o tym, ze wielu ludziom taka forma relaksu się nie podoba. Jedna z rzek, która umożliwia takie formy relaksu to Warta, jedna z większych polskich rzek.

Przyjemny spływ po Warcie

spływ rzeką wartąSpływ kajakowy czy na tratwach, to, jak wspomniano już wcześniej, czynność, która w zasadzie można określić mianem czystej formy relaksu. Dla osób, które generalnie mimo wszystko potrzebują silniejszych wrażeń warto zarekomendować rafting, czyli spływ tratwami, ale w bardziej ekstremalnych okolicznościach. Co do zasady spływ rzeką wartą nie powinien stwarzać żadnego zagrożenia, ale mimo wszystko, zawsze dobrze wyposażyć się w kamizelkę ratunkową, aby czuć się bezpieczniej. Na taki spływ, jeżeli ma on dłużej potrwać, warto również wziąć ze sobą coś do jedzenia czy do picia, aby tym pełniej rozkoszować się cudownymi krajobrazami, bez odczuwania rozpraszających protestów pustego żołądka. Co prawda, z kolei pełny pęcherz może zadziałać w drugą stronę, ale generalnie mimo wszystko zwykle lepiej jest zaopatrzyć się w prowiant. Na takie wypady sprawdzi się termos z gorącą kawą czy herbatą oraz własnoręcznie przygotowane kanapki.

Jeżeli udajemy się na wspływ po rzece, bardzo istotne jest również odpowiednie ubranie. Należy liczyć się z tym, ze chwilami będzie nam ciepło a chwilami zimno, warto zatem ubrać się w bluzę czy kurtkę, która łatwo jest zdjąć. Stosownym dodatkiem mogą być również okulary przeciwsłoneczne, ponieważ na rzece często zdarza się ostre słońce.