Sprawdzone oprogramowanie do fakturowania

Sprawdzone oprogramowanie do fakturowania

Każda zarejestrowana działalność musi się rozliczać z uzyskiwanego dochodu. Jest to koniecznie, aby można było udokumentować swoje obroty, a także opłacać należne podatki, które bezpośrednio wynikają z zestawienia zakupów i sprzedaży.

Jakie są programy do faktur?

oprogramowanie do fakturKażda transakcja musi być udokumentowana, czyli musi posiadać fakturę, paragon czy rachunek. Na tej podstawie można ją rozliczyć w firmie, odliczyć od niej podatek od towarów i usług lub opłacić należne podatki. Dokumenty można wystawiać ręcznie na drukach akcydensowych lub elektronicznie w specjalnym programie komputerowym. W obecnych czasach już prawie nikt nie korzysta z papierowych rozwiązań, bo są czasochłonne. Prawie każdy przedsiębiorca ma zainstalowane na komputerze oprogramowanie do faktur. Może to być program za darmo ściągnięty z internetu albo kupiony w jednej z firm informatycznych. Oba rozwiązania są dobre, ale sprawdzą się w odmiennych warunkach. Mała działalność gospodarcza może sobie pozwolić na darmowy program, gdyż ma on mocno ograniczone możliwości, które mogą w zupełności wystarczyć. Głównie w takim oprogramowaniu chodzi o wystawianie faktur, paragonów i rachunków. Przeważnie pozwalają na zapisanie danych firmy i kontrahentów oraz na stworzenie pewnej bazy towarowej, która będzie wykorzystywana przy tworzeniu dokumentów. Jednak bardziej skomplikowane i szczegółowe zadania umożliwi nam tylko płatne oprogramowanie, które można łączyć z dodatkowym i modułami do handlu, księgowości i magazynu.

Na rynku znajdziemy wiele darmowych oprogramowań do wystawiania faktur, które cieszą się dużym zainteresowaniem, ale jest też sporo płatnych programów, które wybierają większe firmy. Płatne wersje są bardziej rozbudowane i możemy też liczyć na pomoc techniczną.