Sprzedaż spółki innemu podmiotowi

Sprzedaż spółki innemu podmiotowi

Prowadzenie własnej działalności lub spółki to ogromna odpowiedzialność, często stres i konieczność dbałości o finanse. Bywa też tak, że nie każda firma radzi sobie z płynnością finansową i niektóre z nich dotykają problemy w tej kwestii. Warto jednak wiedzieć, że można sprzedać spółkę, nawet poważnie zadłużoną i w pełni zrezygnować z jej prowadzenia, co oferują skupy spółek zadłużonych. 

Sprzedaż spółki z długami 

skup spółek zadłużonychZadłużenie spółki zawsze wiąże się z przykrymi konsekwencjami – windykacja, ponaglenia, komornicy. Taka sytuacja nie oznacza, że musimy prowadzić tę spółkę już do końca życia, a przynajmniej tak długo, aż spłacimy wierzycieli. Skup spółek zadłużonych to możliwość dla przedsiębiorców w kryzysie finansowym. Możemy odsprzedać spółkę i to nowy właściciel będzie decydował o tym, co dalej począć ze spółką i jaki będzie jej los. My tym samym możemy raz na zawsze odciąć się od nieudanego interesu i spróbować zacząć na nowo, co będzie wybawieniem dla wielu zmęczonych walką o spółkę przedsiębiorców. Korzystając z możliwości sprzedaży spółki wato wcześniej sprawdzić wszystkie formalności, aby mieć pewność, że przepisywanie jej na nową osobę zostało poprawnie dokonane. Dzięki temu unikniemy konieczności opłacania kolejnych składek na ZUS i opłacania podatku skarbowego i będziemy mogli zająć się spokojnym prostowaniem własnej sytuacji finansowej. 

Własna spółka może przynieść korzyści finansowe, ale zdarza się, że nieudany biznes doprowadza właściciela danej firmy do upadku finansowego. W tej sytuacji wiele osób chciałoby zrezygnować z prowadzenia spółki i jej sprzedaż jest idealnym rozwiązaniem w tej trudnej sytuacji. Ten krok, choć dla wielu dość trudny, może uratować przedsiębiorcę przed jeszcze większym kryzysem finansowym.