Standardowe i wyrafinowe aromaty tytoniów w sziszy

Standardowe i wyrafinowe aromaty tytoniów w sziszy

Palenie sziszy stało się ostatnio bardzo popularne. Jest to jeden ze sposobów na miłe spędzenie czasu ze znajomymi. Oprócz tego można poznać zupełnie nowe smaki i zapachy. Obecnie najczęściej wybierane są właśnie tytonie smakowe. Są to tytonie aromatyzowane.

Wyroby tytoniowe – wilgotne tytonie do zastosowania w sziszy

tytoń do sziszyOczywiście można też zastosować klasyczny tytoń. Istnieją nawet melasy, które nie posiadają nikotyny. Szisza jest też polecana dla osób, które chciałyby rzucić palenie. W sklepach sprzedawany jest specjalny tytoń do sziszy – tzw. produkty gotowy, spreparowany. Jest to tytoń zmieszany z melasą, który posiada konkretny aromat. Zapachy są bardzo zróżnicowane – od standardowych (truskawkowe, malinowe, pomarańczowe, mandarynkowe, grejpfrutowe) po bardziej wyrafinowane (mango, marakuja, granat, smoczy owoc, arbuz, ananas i inne). Istnieje nawet tytoń do sziszy, który ma smak coca-coli, kawy, jagód, mięty, napoju energetycznego. Wybór zależy od własnego gustu. Każdy producent oferuje kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt różnych posmaków tytoniu. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Taki wyrób można przyrządzić samemu. Wystarczy kupić potrzebne składniki. Na pewno będzie to tytoń, a do tego melasa i aromat (jeśli palący ma na to ochotę). Całość mieszana jest we właściwych proporcjach. Chodzi o to, by wkład do sziszy był wilgotny, gęsty.

Wszystko po to, by mógł się powoli żarzyć, a do tego emitował spore ilości dymu – to cecha charakterystyczna palenia sziszy. Melasy można kupić w praktycznie każdym sklepie, który zajmuje się sprzedażą wyrobów tytoniowych. Ceny są zróżnicowane – zależą od ilości, producenta, smaku. Ważne jest to, by znaleźć producenta, który oferuje tytoń wysokiej jakości. Tytoń musi mieć odpowiednią wilgotność, bo szisza powinna palić się wolno, ale też nie może gasnąć.