Strój dla pracującej kobiety w ciąży

Strój dla pracującej kobiety w ciąży

Wiele kobiet po zajściu w ciążę postanawia nie rezygnować z pracy w tym okresie, zwłaszcza, gdy są zatrudnione przy pracy biurowej i niewymagającej nadmiernego wysiłku fizycznego. Kobiety pracujące w biurze mogą korzystać ze wszelkich udogodnień, które zapewnia im Kodeks Pracy, ale problemy mogą pojawić się w zupełnie innej dziedzinie. 

Outfit dla ciężarnej pracownicy biura

spódnice ciążoweTrudnością z którą spotykają się kobiety ciężarne w bardziej zaawansowanym etapie ciąży jest możliwość. Szybko okazuje się, że dotychczasowe ubrania przestają pasować, a dress code wymagany w firmie nie przyjmie rozciągniętych dresów i bluzy. Całe szczęście największe sieci sklepów odzieżowych posiadają już całe działy przeznaczone tylko dla kobiet w ciąży i co najważniejsze – w działach tych znajdziemy zarówno sportowe jak i eleganckie ubrania. Wszystkie dolne elementy garderoby, a więc spódnice i spodnie, muszą mieć odpowiedni, rozciągliwy pas zamiast guzika, który będzie opasał brzuch i przy tym cały strój wciąż będzie doskonale dopasowany. Spódnice ciążowe niemal niczym nie różnią się od klasycznych, właśnie oprócz tego, że mają podwyższony, gumowy stan. Znajdziemy je w różnych wariantach – ołówkowe, rozkloszowane, mini, midi i maxi. Na rynku nie brakuje także koszuli, ale ich krój zupełnie różni się od tych klasycznych. Są dobrze dopasowane w ramionach, ale mają większą ilość miejsca w okolicach biustu i najczęściej mają elastyczne wkładki po bokach na wysokości brzucha, dzięki czemu koszula dowolnie dopasuje się do wielkości brzucha ciążowego.

Obecnie istnieje wiele produktów przeznaczonych tylko dla kobiet w ciąży i przyszłe mamy mają z czego wybierać, zarówno w kwestii odzieży, jak i kosmetyków, suplementów i dodatków. Warto wykorzystywać te produkty, ponieważ umożliwiają one normalne, codziennie funkcjonowanie bez konieczności rezygnowania z pracy lub pasji.