Studia z naszych marzeń

Studia z naszych marzeń

Zapewne wiele z nas widziało na własne oczy studnię. Kiedyś była nieodłącznym elementem wyposażenia podwórza bądź całego gospodarstwa rolnego. To z niej czerpano wodę do pojenia bydła jak i prania oraz gotowania w domach. Dziś jest już reliktem przeszłości, ale są rodziny, które dbają, by słuch o studniach nie zaginął. W tym celu budują własne studnie.

Gdzie potrzebne jest szczelne przejście?

przejścia szczelne do studni betonowychPrzed przystąpieniem do budowy należy dokładnie zbadać wodę i znaleźć źródło wody. Gdy wiemy już gdzie kopać, musimy wybrać rodzaj studni. Może ona być zbudowana z okręgów, co sprawdzi się na płytszych wodach gruntowych, albo od razu taką z filtrem wbijanym. Jednak najlepsze okazują się być studnie głębinowe. By zapobiec zarazkom w naszej wodzie musimy zadbać o szczelne połączenie między studnią a rurą dopływową. W tym celu montuje się dobre przejścia, które zapobiegną niepożądanemu zakażeniu wody. Przejścia szczelne do studni betonowych są też wykorzystywane w studzienkach kanalizacyjnych przy łączeniu gładkich rur PCV. Można je dostać w sklepach w różnych rozmiarach, poczynając od średnicy 160, na 315 kończąc. Poszczególne przejścia różnią się też szerokością i grubością materiału. Poszukując szczelnego przejścia samemu warto dowiedzieć się czy w ofercie firmy znajdują się przejścia z certyfikatami. Krajowe Deklaracje Własności Użytkowych są gwarancją, że przejścia można użyć w nawet najtrudniejszym środowisku.

Każde nowe przedsięwzięcie, którego się podejmiemy na naszym podwórku musi być przemyślane. Nie warto budować studni jeżeli nie mamy pewności czy dokopiemy się do wody. Jeżeli już znajdziemy odpowiednich fachowców, którzy wskażą nam sposób na dostanie się do życiodajnej cieczy warto w nią zainwestować. Przez to staniemy się niezależni od ogólnodostępnych dostaw wody.