Substancje chemiczne używane w życiu codziennym – chlorek wapnia

Substancje chemiczne używane w życiu codziennym – chlorek wapnia

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że otaczający nas świat składa się z pierwiastków chemicznych. Zazwyczaj łączą się one w różne związki chemiczne, które spotykamy pod dobrze znanymi nam formami.

Chlorek wapnia jest przydatny

chlorek wapniaNa przykład woda – chyba każdy wie, że jest ona związkiem dwóch cząsteczek wodoru z tlenem. Niektórzy okazują zdziwienie gdy przypomni im się, że zwykła sól, której używamy na przykład do przyprawiania potraw, to chlorek sodu. Oczywiście – raczej każdy o tym wie, jednak zdarza nam się zapominać o chemicznej strukturze substancji, które są z nami na co dzień. Chciałabym wam przypomnieć także o innych substancjach. Na przykład chlorek wapnia używany jest wraz z chlorkiem sodu jako substancje, które skutecznie eliminują lód na jezdniach. W czasie bardzo mroźnych zim wszyscy kierowcy z pewnością to doceniają. Jest to inaczej sól drogowa, powszechnie znana i używana zapewne we wszystkich miastach. Jeśli już zetknęliśmy się z tematem samochodów i w ogóle ruchu drogowego, chciałabym wspomnieć także o substancji, która jest niezbędna w każdej podróży. Mam na myśli glikol propylenowy, który stosuje się na przykład jako płyn chłodzący. Oczywiście stosowany jest na różne sposoby – także jako płyn do centralnego ogrzewania, dodatek do tytoniu fajkowego, dzięki czemu zapobiega jego wysychaniu, a także w kosmetyce, chociażby jako nośnik zapachów w olejkach eterycznych. Zazwyczaj jest tak, że dana substancja chemiczna znajduje szerokie zastosowanie, nawet w bardzo odrębnych kategoriach przemysłu.

Od czasu do czasu można usłyszeć pogłoski, jakoby glikol propylenowy dodawany do artykułów tytoniowych był szkodliwy dla zdrowia, jednak nie jest to prawda. Przeprowadzone zostały badania, które wykazały, że jest to substancja o nikłym zagrożeniu dla zdrowia.

Więcej na stronie http://betrade.info.pl/chlorek-wapnia-niska-cena-sprawdz-sprzedaz-betrade/