Szkolenia sprzedażowe w nowej pracy

Szkolenia sprzedażowe w nowej pracy

szkolenia sprzedażowe

Pracowałam kiedyś w pewnej firmie gdzie od razu zostałam zatrudniona jako kierownik. Z jednej strony bardzo cieszyłam się, że nie muszę czekać na żadne awans tylko po prostu przez rozmowę kwalifikacyjną okazało się, że nadaję się na kierownik placówki.

Szkolenia sprzedażowe są bardzo ważne

szkolenia sprzedażoweZ drugiej jednak strony bardzo się tego wszystkiego obawiałam. Przede wszystkim dlatego, że zespół do którego miałam dołączyć znał się już dobrze. I żadna z tych osób nie została awansowana. A nagle przyjdzie nowa osoba, która się na niczym nie zna i zostanie kierownikiem. Obawiałam się tego jak zostanę przyjęta przez ten zespół osób, które dobrze się znają. Przed rozpoczęciem pracy zostałam wysłana na szkolenia menadżerskie, miałam się na nich nauczyć jak zarządzać pracownikami. Najpierw był coaching zespołowy, gdzie byli wszyscy nowo zatrudnieni kierownicy. Potem był coaching indywidualny gdzie miałam różne indywidualne zadania. Szkolenia te dały mi na pewno bardzo dużo pewności siebie, której niewątpliwie wcześniej mi brakowało. A na stanowisku kierowniczym pewność siebie jest naprawdę bardzo ważną cechą. Miałam także wypróbowane szkolenia sprzedażowe, no w końcu musiałam być najlepsza w sprzedaży jeśli chciałam czegoś od kogoś wymagać. Uważam, że tak jest najuczciwiej. Bo skoro jestem kierownikiem to powinnam być przykładem tego jak sprzedaż powinna wyglądać i co zrobić by efekty były coraz wyższe. Gdy odbyłam ten pakiet szkoleń na pewno poczułam się już dużo lepiej niż wcześniej. Jednak i tak denerwowałam się tym jak zostanę przyjęta w pracy.

Pierwszego dnia poszłam do pracy razem z kierownikiem regionalnym, który przedstawił mnie zespołowi. Gdy pojechał postanowiłam z każdą z osób porozmawiać indywidualnie. Chciałam opowiedzieć coś o sobie i dowiedzieć się czegoś od pracowników.