Szybkie pranie dywanów

Szybkie pranie dywanów

Posiadacze dywanów czy wykładzin mają nie lada problem, kiedy na podłogę wyleje się kieliszek wina, kubek z kawą, sok z marchwi czy barszcze czerwony. Takie plamy są wyjątkowo trudne do usunięcia i często sprawiają sporo kłopotów.

Jak czyścić dywan?

pranie dywanów cena wrocławParkiet czy panele można niemalże bez problemu czyścić wodą z odpowiednim detergentem. Żadne zabrudzenie nie pozostawi po sobie śladu, gdyż ich powierzchnia jest płaska. Nie można tego samego powiedzieć o dywanach czy wykładzinach, które mogą mieć nawet kilkunastomilimetrowe włosie. Takiej powierzchni nie da się wyczyścić g gąbką z wodą, tylko najczęściej konieczne jest wypranie dywanu. Co prawda należy systematycznie odkurzać dywan lub go wytrzepywać, ale to nie usunie z jego powierzchni bakterii i roztoczy, które gromadzą się na jego powierzchni w zastraszający sposób. Tutaj potrzebne jest profesjonalne pranie dywanów cena Wrocław jest miastem, w których znajdziemy przynajmniej kilka firm zajmujących się takimi usługami. Wystarczy do nich zadzwonić i umówić się na odebranie dywanu, który zaraz po skończonej usłudze zostanie do nas dowieziony. Sam proces czyszczenia składa się z kilku etapów, które łącznie dają satysfakcjonujący efekt. Najpierw z dywanu są usuwane powierzchowne zabrudzenia poprzez odkurzanie albo wytrzepywania. Później może on być nacierany specjalnymi specyfikami, które ułatwiają usunięcie trudnych plam, a na końcu są wkładane do odpowiednich pralek. Przeważnie wypranie dywanu i jego wysuszenie zajmuje kilka godzin.

Jeżeli na naszym dywanie powstanie plama, której nie da się usunąć wodą, to lepiej nie ryzykować z drogeryjnymi detergentami, bo możemy zniszczyć powierzchnię dywanu lub utrwalić zabrudzenie. Najlepiej powierzyć pranie dywanu czy wykładziny specjalistom.