Tani kojec porodowy dla trzody chlewnej

Tani kojec porodowy dla trzody chlewnej

 

Jako hodowcy, dobrze wiemy, jak ważne jest zapewnienie godnych warunków naszym zwierzętom. Godnych pod względem warunków bytowania i dbanie o ich bezpieczeństwo, wtedy gdy jest im to niezbędne. Dokładnie tak jak w przypadku ciąż u loch. 

Kojce porodowe dla lochy

kojec porodowy dla lochZadbanie o zwierzę w ciąży, jest naszym obowiązkiem, jako hodowcy. Ciężarną lochę, bądź loch należy odizolować od reszty świń. To konieczne, by zapewnić jej maksymalny komfort oraz nie narażać się na zarażenie choćby drobnymi infekcjami. Kojec porodowy sprawdzi się w takim przypadku idealnie. To bardzo prosta konstrukcja, przypominająca ogrodzenie. Może mieć ono formę osobnej zagrody z furtką lub też być w całości ogrodzony i zamykany na kłódkę. Mały kojec porodowy dla loch to niewielki koszt, ale wielka funkcjonalność. Jednak przede wszystkim komfort zwierzęcia, które w chwili rozwiązania potrzebują przestrzeni tylko dla siebie. Kojce porodowe są wykonane z różnego rodzaju tworzyw, najczęściej jest to metal oraz materiały syntetyczne, jak plastik, czy PCV. Koszt kojców jest uzależniony od ich wielkości oraz materiału, z jakiego zostały zrobione. Każde, szanujące się gospodarstwo, powinno dysponować tego rodzaju kojcami. Bezpieczeństwo i higiena zwierząt, które hodujemy są przecież najważniejsze. Locha, która rodzi w kojcu, pozostaje tam kilka następnych dni, po czym wraca w dawne miejsce. Jeżeli chcielibyśmy zakupić kojec porodowy dla macior, to najlepiej zrobić to przez internet. Sklepy dla hodowców mają bardzo bogaty asortyment.

Dobry kojec wcale nie musi być drogi. W internecie znajdziemy naprawdę sporo ofert, które łączą funkcjonalność kojca i przystępną cenę. Jest to tym bardziej istotne, gdy chcemy kupić kilka sztuk i mieć tego rodzaju zakup z głowy, na co najmniej kilka lat.