Tani stół roboczy

Tani stół roboczy

Drewniane stoły warsztatowe od bardzo dawna nie są już najlepszymi powierzchniami roboczymi, jakie tylko można dostać. W wielu zakładach pracy, na stanowiskach zastępują je nowocześniejsze, odporniejsze, a przede wszystkim wygodniejsze stoły, które nadają się do znacznie bardziej zróżnicowanych zadań niż ich poprzedniki.

Budżetowe stoły do warsztatów i zakładów pracy

tani stół warsztatowy metalowy - cenaNie wszystkie zakłady pracy mogą jednak pozwolić sobie na najnowocześniejsze stoły, które bywają niekiedy bardzo kosztowne, zwłaszcza jeśli posiadają mnóstwo udogodnień, które rzadko wykorzystywane są w całości, nawet w bardzo rozbudowanych warsztatach. Znacznie częściej używany jest natomiast tani stół warsztatowy metalowy – cena takiego stołu jest nieraz i dwukrotnie niższa niż cena zaawansowanego stanowiska pracy, aczkolwiek nie oznacza to iż taki stół jest niewygodny czy nietrwały. Wręcz przeciwnie, pracownicy zajmujący takie stanowiska często chwalą trwałość stołu i odporność powierzchni roboczej na uszkodzenia. Stoły te nie posiadają żadnych mocowań na narzędzia, podświetlenia czy większości innych udogodnień, choć dzięki temu są znacznie lżejsze, i posiadają mniej elementów zasłaniających przestrzeń roboczą stołu. Można je dostać w większości dużych hurtowni, sprzedających wyposażenie do zakładów pracy, oraz w marketach budowlanych. Budżetowe stoły warsztatowe mogą być najbardziej standardowymi powierzchniami roboczymi, aczkolwiek występują w kilku odmianach, przeznaczonych do różnych stanowisk pracy.

Najbardziej popularnymi są stoły odporne na substancje żrące i kwasy, oraz stoły posiadające wzmocnione blaty. Te ostatnie przeznaczone są do zakładów obróbkowych, gdzie podczas pracy bardzo łatwo można uszkodzić blat stołu, a tym samym doprowadzić do całkowitego zniszczenia powierzchni roboczej.