Toruńskie Stare Miasto

Toruńskie Stare Miasto

Wielu ludzi uważa, że historia jest nudnym przedmiotem, ale warto zorganizować lekcję historii podczas wycieczki po zabytkowym Toruniu. Można się wtedy przekonać, że zabytkowe budynki czy pomniki mogą nam wiele powiedzieć o historii miasta. 

Zwiedzanie zabytkowej toruńskiej starówki

starówka w toruniuToruń jest bez wątpienia jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Mogą to potwierdzić nie tylko mieszkańcy kraju, ale i liczni turyści z zagranicy, którzy często przyjeżdżają do miasta na wycieczki. Szczególnie starówka w toruniu przyciąga rzesze ludzi, ponieważ słynie z zabytków światowej klasy. Rynek Starego Miasta otoczony jest zabytkowymi kamienicami mieszczańskimi z misternie wykonanymi fasadami, a samym centrum znajduje się przepiękny gotycki Ratusz Staromiejski, jak znakomity przykład świeckiej architektury tamtych czasów. Nie należy zapominać o licznych kościołach czy katedrze, rozsianych wokół zabudowań rynku. Już sam spacer po starówce może zająć cały dzień, więc warto na chwilę usiąść i odpocząć w jednej z urokliwych kawiarni na rynku i rozkoszować się pyszną kawą oraz słynnymi toruńskimi piernikami, siedząc w cieniu pomnika Mikołaja Kopernika. Kolejny spacer warto odbyć wzdłuż zachowanych murów miejskich, a stamtąd już tylko kawałek do zadbanej i odnowionej promenady ciągnącej się nad nadwiślańskim brzegiem. Niespieszne spacery po rynku i okolicach stanowią świetną okazję do poznania bliżej fascynującej historii miasta. Warto zatrzymać się w mieście na dłuższy pobyt, który pozwoli na jego dokładniejsze poznanie.

Toruńska starówka to najważniejszy punkt na liście do zwiedzania podczas pobytu w tym mieście. Warto zaplanować dłuższy pobyt, żeby znaleźć również czas na poznanie interesujących muzeów mieszczących się w zabytkowych kamienicach.