Trwałe i mocne żarówki uliczne

Trwałe i mocne żarówki uliczne

Oświetlenie uliczne w dużym stopniu różni się od tradycyjnego oświetlenia domowego przede wszystkim tym, że jest ono dużo mocniejsze, a żarówki użyte do lamp ulicznych są dużo bardziej przystosowane do pracy w trudnych warunkach. Żarówki tego typu mogą być zatem używane w niskich temperaturach, a w lampach ulicznych są montowane często typy żarówek LED. Jaki typ oświetlenia może być zatem używany na ulicy?

Mocne i energooszczędne żarówki uliczne

żarówka ulicznaWiele typów oświetlenia może być projektowanych po to, aby wytrzymywać długie okresy pracy bez awarii. Dlatego żarówka uliczna jest w dużej mierze odporna na wszelkiego rodzaju wstrząsy, wibracje i inne typy zakłóceń w jej pracy. Technologia LED wkroczyła bardzo poważnie do tego typu branży żarówek, co pozwoliło na uzyskanie podobnych wydajności diod, przy dużo mniejszym zużyciu prądu. Żarówki LED ulegają także mniejszej liczbie awarii, co powoduje, że liczba interwencji ekip naprawczych może być znacznie mniejsza, a mieszkańcy mają nieprzerwany dostęp do jasnego oświetlenia ulicznego po zmroku. Żarówki uliczne są także projektowane w taki sposób, aby jak najlepiej chronić ich powierzchnię przed uszkodzeniami. Aby stało się to możliwe, projektuje się specjalne klosze, które pozwalają na odizolowanie żarówek, przy zachowaniu bardzo dobrych właściwości estetycznych danej lampy. Wiele lamp jest projektowanych z zachowaniem niezwykle dużej dbałości o szczegóły.

Wiele żarówek, które są projektowane dla ulic, może także funkcjonować jako idealny typ oświetlenia, który stosuje się do rozjaśnienia wszelkiego rodzaju zakładów, hal oraz supermarketów. Duża część tych żarówek pracuje w oprawach otwartych, jednak spotkamy także taki, które są zaprojektowane do pracy zamkniętych kloszach, które są odporne na zniszczenie.