Uniwersalne zastosowanie taśm gumowych

Uniwersalne zastosowanie taśm gumowych

 

Wytwarzanie paszy na własne potrzeby jest domeną małych gospodarstw prowadzonych tradycyjnymi metodami. Te nowoczesne, wielkotowarowe zakupują gotowe TMRy. To ciekawe, ponieważ sprzęt do samodzielnej produkcji pasz nie jest drogi. Podobnie z surowcami do tego przeznaczonymi które dodatkowo można samodzielnie wyhodować. 

Wszechstronne taśmy gumowe

transmisyjna taśma gumowaPodstawowym narzędziem do przydomowej produkcji pasz jest śrutownica, zwana powszechnie młynkiem. Jest bardzo powszechna na wsiach, praktycznie każdy, nawet najmłodszy gospodarz widział to urządzenie. Pozwala ono na rozdrobnienie ziaren do łatwo przyswajalnych form wygodnych do mieszania z innymi składnikami. Napęd stanowi motor zasilany elektrycznie. Dobrej jakości transmisyjna taśma gumowa zapewnia przekaż energii pomiędzy urządzeniami. Wysokiej jakości materiały syntetyczne pozwalają na niską awaryjność i długie użytkowanie. To sprawdzone rozwiązanie techniczne wielokrotnie używane w gospodarstwach, cieszy się ogromną popularnością. Ziarno po rozdrobnieniu może być podawane samodzielnie lub też z dodatkiem wysłotek, kiszonej kukurydzy czy gotowych preparatów granulowanych. Innym popularnym narzędziem są parniki do przygotowywania ziemniaków dla świń. Taki rodzaj paszy jest bardzo tani i pozwala na dostarczenie zwierzęciu dużej ilości energii przyspieszając przyrosty. Sam parnik jest zasilany elektrycznie, lecz jego praca nie jest zbyt energochłonna, wymaga również odrobiny wody w celu wytworzenia pary.

Zapewnienie paszy dla zwierząt to podstawa funkcjonowania każdego gospodarstwa rolnego. Nic więc dziwnego, że hodowcy radzą sobie z tym problemem w tak sprytny sposób. Niezbyt skomplikowane technologicznie urządzenia, tanie i łatwo dostępne surowce okazują się być bardzo dobrym źródłem pokarmu dla ich zwierząt.