Uszczelnianie okien taśmą

Uszczelnianie okien taśmą

 

Okna w domu to newralgiczne miejsce. Często zdarza się, że to właśnie przez okna ucieka najwięcej ciepła z domu. Należy zatem zainteresować się takimi technologiami, które będą w stanie w łatwy sposób ograniczyć straty ciepła. Sama energia nie jest tania (w jakiejkolwiek postaci – gaz, węgiel, drzewo itp), więc warto zająć się tym problemem.

Taśmy przeznaczone do uszczelniania okien

taśma uszczelniająca do okienTaśmy do uszczelniania okien są jednym z najbardziej specjalistycznych środków do uszczelniania. Nie można ich tak po prostu dostać w sklepie. Najczęściej są one sprzedawane w punktach sprzedaży akcesoriów do okien i drzwi. Jest kilka rodzajów taśm uszczelniających. Mogą to być taśmy butylokauczukowe, taśmy z pianki poliuretanowej, taśmy paroszczelne i paroprzepuszczalne. Wszystkie one są samoprzylepne, więc łatwo je używać. Jednak, o błąd nie jest trudno. Uszczelnianie ościeżnic to poważna sprawa. Od tego zależy tzw. ciepły dom. Np. taśma uszczelniająca do okien może być zastosowana po to, aby ograniczyć straty ciepła, ale również po to, aby para gromadząca się w domu, mogła łatwo opuszczać pomieszczenie, bez zbędnego oziębiania go. Jednak są tzw. żelazne zasady używania takich taśm. Od zewnątrz stosuje się taśmy paroprzepuszczalne, natomiast od wewnątrz należy zastosować taśmy (lub folie) paroizolacyjne. Mogą to być silikony, folie paroszczelne. Jest to bardzo ważne, ponieważ pomyłka może doprowadzić do zawilgocenia całego domu. I tutaj należy pomyśleć o profesjonalnym fachowcu.

Ludzie znający się na uszczelnianiu, nigdy nie popełnią tego błędu, aby pomylić same taśmy. Ich praca skutkuje dla każdego domu ciepłym, dobrze izolowanym pomieszczeniem, oraz brakiem wilgoci w domu mieszkalnym. A wiadomo, że wilgoć może doprowadzić do namnażania grzybów, więc jest niebezpieczna dla domu.