Używanie prześcieradeł w szpitalach

Używanie prześcieradeł w szpitalach

W poprzednim stuleciu stosowano w szpitalach zwykłe prześcieradła bawełniane, lub wiskozowe, czy też szyte z innych materiałów. Generalnie, takie prześcieradła były wielorazowe i musiały być prane w przyszpitalnych pralniach. Oczywiście, dziś także istnieją takie prześcieradła, jednak coraz częściej stosuje się inne wyjścia.

Jednorazowe prześcieradło dla pacjenta szpitalnego

prześcieradła medyczneW dzisiejszych czasach, higiena w szpitalach, czy ośrodkach zdrowia jest uznawana jako priorytet. Czystość i bezpieczeństwo budynków użyteczności medycznej jest sprawdzana okresowo przez odpowiednie, przeznaczone do tego służby, które starają się wykonywać swoją pracę najlepiej, jak potrafią. Nie jest prawdą, że w szpitalach jest brudno, a pacjenci są zaniedbywani. Być może takie skrajności istnieją, jednak to tylko skrajności i nie ma ich wiele. Podstawowym dbaniem o bezpieczeństwo pacjenta, jest badanie go w sterylnym fartuchu, rękawiczkach medycznych, na łóżku, na którym są prześcieradła medyczne, czyli takie prześcieradła, które zapewniają maksimum higieny. Są to najczęściej jednorazowe prześcieradła, wykonane z celulozy (papieru) dwuwarstwowe, pokrytego folią. Takie prześcieradła są produkowane w rolkach, co daje pacjentowi maksimum higieny i komfortu podczas badania. Prześcieradła te są stosowane nie tylko w szpitalach, czy ośrodkach zdrowia, ale także w salonach masażu, spa i wszędzie tam, gdzie są wykonywane jakiekolwiek zabiegi (zewnętrzne i wewnętrzne).

Prześcieradła jednorazowe używane w szpitalach, oraz innych ośrodkach leczniczych, czy wypoczynkowych, są bardzo dobrą alternatywą dla prześcieradeł tradycyjnych. O ich zaletach można dużo pisać, ale jedna z nich jest najważniejsza: higiena pacjenta ze względu na to, że tylko on używa tego prześcieradła.