W jaki sposób ocieplić dach?

W jaki sposób ocieplić dach?

Ocieplanie budynku to bardzo istotne i ważne zadanie. Jeśli chcemy zamieszkać pod stromym dachem to najpierw trzeba ocieplić jego połacie. Najlepiej ocieplić go takim materiałem, który będzie chronił nasze mieszkanie przed nadmierną utratą ciepła, będzie dźwiękochłonny, szczelnie wypełni przestrzeń ale przy tym nie będzie łatwopalny.

Szybkie ocieplanie dachu za pomocą pianki

ocieplenia dachu pianką ŚląskW internecie krąży wiele dyskusji na temat, czym najlepiej ocieplić dach. Niektórzy są dania, że ocieplenie wełną to najlepszy sposób, inni natomiast upierają się przy piance. Trzeba przyznać, że obie te metody są skuteczne ale która jest najlepsza? Wykonanie izolacji wełną trwa dużo dłużej niż pianką. Jeżeli chodzi o wełnę to trwa to od kilku do kilkunastu dni. Natomiast jeżeli chodzi o piankę to izolację mogą wykonać dwie osoby i trwa to o wiele krócej niż za pomocą wełny. Przy ocieplaniu dachu wełną należy zwrócić szczególną ostrożność przy wypełnianiu luk, ponieważ wełna może się skurczyć lub zawinąć, co będzie powodować nieszczelność. Natomiast ocieplenia dachu pianką Śląsk jest o wiele prostsze i bardziej precyzyjne. Dzięki ponad stu krotnemu rozrostowi, izolacja wypełnia każdą lukę i zakamarek. Dzięki temu izolacja jest w stu procentach szczelna. Do ocieplania dachu za pomocą wełny niezbędne są dodatkowe elementy, takie jak gwoździe czy sznurki, dlatego że wełna nie przylega bezpośrednio do powierzchni. Pianka natomiast przylega d każdej powierzchni i niepotrzebne są dodatkowe narzędzia.

Wszystko wskazuje na to, że ocieplanie dachu za pomocą pianki jest o wiele łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze od ocieplania za pomocą wełny. Dzięki piance uzyskujemy maksimum szczelności. Montaż jest błyskawiczny oraz nie potrzebujemy do niego żadnych dodatkowych narzędzi.