Wakacje i modna biżuteria z bursztynem

Wakacje i modna biżuteria z bursztynem

Któregoś dnia, całą rodziną wybraliśmy się nad morze. Akurat tego dnia było bardzo ciepło, a jako, że do morza mamy tylko ze dwie godziny drogi, to postanowiliśmy pojechać z rana i wrócić wieczorem. Zawsze chociaż trochę czasu nad morzem potrafi człowieka odstresować i zrelaksować. Nie można przecież żyć samą pracą cały czas.

Zachwyt nad artystyczną, bursztynową biżuterią

modna biżuteria artystyczna z bursztynemNa początku poszliśmy na plażę, a później zwiedzać i kupić jakieś pamiątki. Ja zajrzałam na wystawę, na której była modna biżuteria artystyczna z bursztynem akurat wystawiana. Oniemiałam z zachwytu jak zobaczyłam, jakie cuda można stworzyć z bursztynu. Prawdziwe dzieła sztuki były na wystawie. Nigdy nie myślałam, że ktoś może wymyślić coś takiego. Nie były to zwykłe bursztyny na wisiorkach. Te miały bardzo oryginalne kształty, niektóre oszlifowane, niektóre w stanie surowym. Nie mogłam się napatrzeć i nie wiem nawet ile czasu tam spędziłam. Gdybym mogła, to najchętniej wszystko to bym kupiła z całą tą gablotką, żeby mieć niesamowitą ozdobę w domu. Ktoś, kto stworzył takie cuda, musiał mieć wielki talent i przede wszystkim zrobił to po mistrzowsku. Niby mówią, że wszystko już ktoś kiedyś wymyślił. Jednak w bursztynie nie da się zrobić dwóch takich samych biżuterii. Zawsze czymś się będą różnić, a to dlatego, że jest to naturalny kamień, żadna sztuczność. Same w sobie są oryginalne, a tu jeszcze stworzone z taką precyzją i pomysłowością. Mogłabym się zachwycać nad tymi bursztynami przez cały dzień.

Udało mi się znaleźć kolczyki, które były dostępne do sprzedaży.Większość z biżuterii była tam tylko na wystawie jako unikalne eksponaty do podziwiania. Może kiedyś sama stworzę własną biżuterię z bursztynu, która będzie podobna do tej tutaj, chociaż z moim talentem, to słabo to widzę.