Wspomnienia zamknięte w księdze weselnej gości

Wspomnienia zamknięte w księdze weselnej gości

 

Niedawno wzięłam ślub. Wróciliśmy już z mężem do codziennych zajęć, ale wspomnienia uroczystości ślubnej i wesela wciąż są w nas żywe. Ostatnio dostaliśmy płytę dvd z nagraniem ze ślubu i postanowiliśmy urządzić sobie wieczór wspominek. Wspominki zaczęliśmy od przeglądania wpisów w księdze weselnej. Księga weselna gości była spontanicznym pomysłem, który okazał się świetny.

Piękna pamiątka od gości z wesela

księga wpisów gości weselnychNiedługo przed ślubem przechodziliśmy z wtedy jeszcze narzeczonym obok sklepu z dekoracjami ślubnymi. Księga wpisów gości weselnych była akurat na wystawie. Spontanicznie ją zakupiliśmy i dopiero w domu zobaczyliśmy do czego tu służy. Na każdej stronie wpisaliśmy imię i nazwisko jednego lub dwóch gości, jeżeli byli w parze. W dniu wesela położyliśmy książkę na specjalnym stoliku leżącym pomiędzy salą taneczną, a jadalnią. Każdy gość który przechodził mógł pod swoim nazwiskiem zostawić wpis. Z dumą mogliśmy teraz stwierdzić, że każdy nasz gość się wpisał. Jedni napisali krótkie wierszyki, inni życzenia a pozostali po prostu podpisali się i złożyli gratulację. Każdy wpis był urokliwy i świadczył o naszym gościu. Taka księga stanowi piękną pamiątkę w której zamknięte są wspomnienia z naszego ślubu. Każdy gość pozostawił w niej ślad po sobie. Dzięki takiej księdze za wiele, wiele lat kiedy już zapomnimy kto nam towarzyszył w tym dniu będziemy mogli do niej usiąść i powspominać.

Sama księga była również pięknie zdobiona, a jej okładka została zaprojektowana tak, żeby przetrwała lata. Okładka była twarda i drewniana, pomalowana na złoty kolor. Na okładce było również miejsce na nasze zdjęcie ze ślubu. Każda strona na której wpisywali się goście miała też złote zdobienia podobne do tych z okładki. Na wewnętrznej stronie wpisaliśmy z mężem nasze wspomnienia ze ślubu.